2letá Nikolka po operaci konečně POPRVÉ vidí svou matku: Dojemnější video jsme dlouho neviděli

Slepá a hluchá holčička poprvé ve svých dvou letech uvidí a uslyší svou maminku. Video z jejich setkání dojímá svět.

matka a dcera i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Život je někdy až příliš krutý. Tuto stránku zažila rodina malé Nikolky, která se narodila slepá a hluchá. Nikdy tedy neměla možnost vidět svou maminku a tatínka ani slyšet jejich hlasy. Ovšem díky dobrým a štědrým lidem a úžasné práci lékařských odborníků se dívce i její rodině splnil ten největší sen. Ve dvou letech mohla dívenka poprvé vidět své rodiče.

O jejich příběhu se lidé dozvěděli díky sociálním sítím

Malá Nikolka se narodila v Brazílii s dětským glaukomem. Jedná se o velmi vzácný stav, při kterém dochází k nahromadění tekutiny v oku, což způsobuje deformaci vidění. U této novorozené dívenky vedlo toto onemocnění k slepotě. Holčička absolvovala mnoho neúspěšných operací, po nichž se její matka rozhodla zveřejnit jejich smutný příběh na sociálních sítích.

Jejich marný boj se rozšířil po celém světě a dojal mnoho internetových uživatelů. Neznámí a dobrovolní dárci začali rodině přispívat nemalé peníze, které měly být použity na operaci slepoty v Miami. Nakonec bylo vybráno okolo půl milionu korun, a tak dívka odcestovala na Floridu, kde podstoupila tříhodinový chirurgický zákrok, díky němuž mohla Nikolka poprvé spatřit svou maminku. Dojemné video z jejich prvního očního kontaktu bylo zveřejněno na YouTube.

Holčičce se zcela změnil život

A aby toho štěstí nebylo málo, lékaři zjistili, že se holčičce v uších nahromadila voda, proto nic neslyšela. Tekutinu tedy odsáli, a tak mohla Nikolka rodiče nejen spatřit, ale také slyšet. „Moje dcera je nyní volná. Teď září víc než předtím. Nyní se stala odkazem pro lidi, kteří nevěřili na zázraky,“ uvedla pro web MiamiHerald Nikolčina matka. Dívenka díky dobrosrdečným lidem a zkušeným lékařům konečně vidí, slyší a dokonce už začala i zpívat.

Příběh této rodiny je důkazem toho, že sociální sítě jsou opravdu mocné, dokáží totiž informovat o problémech ostatních. Nebýt ale štědrých lidí, nikdy by rodiče malé Nikolky nenashromáždili potřebné peníze na operaci. Naštěstí stále existují osoby, které jsou ochotny pomáhat druhým. Díky takovým lidem mohl malý Martínek, o jehož plánované operaci jsme vás na DámskémDeníku také informovali, podstoupit zákrok, který mu změnil život.

Co říkáte na tento zázrak?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články