28letá žena chce podstoupit eutanázii kvůli svým psychickým problémům. Lidé na internetu ji za to odsuzují

Osmadvacetiletá žena v květnu podstoupí asistovanou sebevraždu. Její rozhodnutí odsuzuje mnoho internetových uživatelů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk by měl o svém životě rozhodovat sám. Přesto jsou lidé, kteří se rozhodnou pro sebevraždu, často ostatními odsouzeni. Ti na to ale nemají právo, protože netuší, co daného člověka k takovému činu dovedlo. V mnoha případech jsou příčinou sebevražd psychické problémy nebo fakt, že sebevrah nezvládl určitou životní situaci, což jej dovedlo k rozhodnutí vzít si život.

V květnu podstoupí eutanázii

Osmadvacetiletá Zoraya ter Beek žije se svým čtyřicetiletým přítelem, do kterého je šťastně zamilovaná. Pečují společně o dvě kočky a na první pohled by se mohlo zdát, že je jejich život dokonalý. Ve skutečnosti to tak ale bohužel není. Přestože je žena zcela fyzicky zdravá, o jejím duševním stavu se to říct nedá. Odmalička se totiž potýká se silnými depresemi, autismem a hraniční poruchou osobnosti.

A právě z tohoto důvodu se rozhodla pro eutanázii, která byla v Nizozemsku v jako prvním státě světa povolena v roce 2001. Dle NYpost podstoupí Zoraya asistovanou sebevraždu na gauči ve svém obývacím pokoji. Bude u toho přítomen její přítel spolu s lékařem, který jí podá sedativa a poté lék, jenž jí způsobí zástavu srdce a následnou smrt. Žena přesně ví, jak to celé bude probíhat, přesto se ale trochu bojí.

Mnoho lidí ji za její rozhodnutí odsoudilo

Zoraya uvedla, že nechce žádný pohřeb, protože nemá moc příbuzných. Její partner poté rozpráší popel na společně vybraném hezkém místě v lese. Při asistované sebevraždě, která je naplánovaná na květen letošního roku, se jí lékař několikrát zeptá, zda si je jistá, že chce zemřít. Žena si to může kdykoli rozmyslet. Jak ale sama řekla ve videu, jež bylo zveřejněno na Twitteru, je si svým rozhodnutím jistá. Mnoho lidí ji za to ale odsoudilo.

Dle statistik se stále více osob rozhoduje podstoupit eutanázii kvůli svým zdravotním problémům. Tuto formu smrti volí především lidé s psychickými problémy nebo ti, jež trpí vážnými onemocněními, Alzheimerovou chorobou apod. Každý by měl respektovat přání člověka, jenž chce podstoupit asistovanou sebevraždu, i když mu to přijde zcela nepochopitelné. Někteří se proto raději se svými plány nikomu nesvěří. Takto se rozhodla i sedmnáctiletá dívka, jejíž příběh jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Jaký názor na eutanázii máte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články