20 let si pronajímala dům a starala se o něj, jako by jí patřil. Teď jí dal majitel nabídku, která se neodmítá

Majitel domu, který více než dvacet let pronajímal stále stejné ženě, ji svým rozhodnutím naprosto šokoval.

dům i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí si bohužel nemůže dovolit koupit vlastní nemovitost, a tak celý svůj život stráví v pronajatém bytě či domě. Někomu to nevadí a s takovýmto způsobem bydlení je spokojen, jiní ale trpí a jsou velice frustrovaní z toho, že si za celý svůj život nebyli schopni vlastní živobytí koupit. Ženu, která žila dvacet let v pronajatém domě, ale jeho majitel naprosto šokoval.

V pronajatém domě žila přes 20 let

Pětasedmdesátiletá Jane si před více než 20 lety našla v australských novinách svůj vysněný domov. Domluvila si tedy schůzku s pronajímatelem, který s ní poté sepsal nájemní smlouvu. Dohodli se, že žena bude platit nájem ve výši 200 dolarů týdně, což v přepočtu dělá necelých 20 tisíc korun měsíčně. Za celá léta majitel cenu nezvýšil. Pro Jane byl tento muž velmi dobrý a milý pronajímatel. Jak se později ukázalo, také velmi bohatý.

Dům, jejž Jane obývala, měl velkou prázdnou zahradu. Tu si žena postupem času přeměnila v nádherné místo plné různých rostlin, jež nemovitosti dodaly tu pravou venkovskou atmosféru a říz. Byla s majitelem Johnem domluvená, že si zde může udělat vše podle sebe, což se jí velmi líbilo. Za ta léta si tak dům a zahradu přetvořila k obrazu svému. Stejně jako muž, který zdědil farmu a o jehož povedené rekonstrukci jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Majitel ji svým oznámením naprosto šokoval

Jane zde žila spokojeným životem. Jednoho dne ji ale majitel naprosto šokoval. Zatelefonoval jí jeho právník, aby jí sdělil, že dům, ve kterém žena přes dvacet let žila v podnájmu, přepisuje na ni. To bylo, jak uvádí i web DailyMail, šest měsíců před jeho smrtí. John Perret, lékárník a velmi movitý majitel nemovitosti, zemřel ve věku 86 let. Žil sám, neměl blízkou rodinu, a tak se rozhodl dům přenechat Jane, která v něm přes 20 let žila. Téměř 20 milionů korun poté věnoval nemocnici.

Šťastná žena tomu zprvu nemohla uvěřit. Byla ale šťastná, že již nebude muset platit nájem. Díky tomu mohla odejít do zaslouženého důchodu. Její štěstí bylo zdokumentováno a později zveřejněno na YouTube, kde má již přes půl milionů zhlédnutí. Jak sama žena uvedla, Johnovo rozhodnutí jí naprosto změnilo život a nikdy mu nepřestane být vděčná.

Co si myslíte o majitelově rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články