Žluté zuby lze vybělit přírodně a v pohodlí domova

Trápí vás nažloutlá barva vašich zubů, ale nechcete utrácet peníze za drahé bělicí přípravky? Vyzkoušejte léty ověřený postup a oslňujte okolí bílým úsměvem.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Žloutnutí zubů často způsobuje nesprávná životospráva či nevhodná nebo nedostatečná dentální hygiena. Mezi klasické faktory negativně ovlivňující odstín vašeho chrupu patří kouření, pití červeného vína či Coca Coly, usazený zubní plak nebo oslabená zubní sklovina. Nevratné změny mohou na vašich zubech napáchat i některé léky. V mnoha případech je ale barva zubu dána geneticky a mění se jen velmi obtížně.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Zvolte bělicí metodu podle vašich preferencí

Mírně nažloutlé zbarvení zubů je naprosto přirozené a nijak neohrožuje zdraví, nicméně módní diktát je neúprosný a už několik desetiletí volá po zářivě bílém „americkém“ úsměvu. Pokud vás trápí odstín vašich zubů, máte několik možností. Můžete získat bělicí gel od svého zubaře nebo dentální hygienistky, koupit si speciální pastu nebo pásky v drogerii či lékárně, nebo můžete vyzkoušet některý z návodů na domácí bělení přírodními prostředky.

iZdroj obrázku: Pixabay

Rozhodli jste se bělit doma? Zkuste jedlou sodu

Návodů na domácí bělení najdete na internetu celou řadu. Od neškodných prostředků, jakými jsou například kokosový olej nebo kurkuma, po diskutabilní až nebezpečné postupy, jako je použití citronové šťávy, octa, kypřícího prášku, nebo dokonce popela.

Poslední zmiňované mohou naleptat zubní sklovinu a způsobit nevratné poškození, proto byste se jim měli vyhnout. Jednou z bezpečných cest, jak dosáhnout bělejších zubů, je použití jedlé sody.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Použití je naprosto triviální: smíchejte jedlou sodu s vodou, aby vám vznikla hustější kašička, tu dejte na zubní kartáček a čistěte si zuby běžným způsobem po dobu tří minut. Nevyvíjejte na kartáček velký tlak, abyste si nepoškodili dásně, jedlá soda je složena z malých krystalků, které je mohou poškrábat, při jemném čistění ale dokážou vymazat pigmentové skvrny a usazeniny z vašich zubů. Jedlá soda navíc vytváří v ústech zásadité prostředí, které zabraňuje růstu bakterií.

iZdroj fotografie: Unsplash.com

Tuto metodu aplikujte jednou denně po dobu jednoho měsíce a uvidíte, že se dočkáte vytouženého výsledku. Nezapomínejte však ani na klasickou zubní hygienu: mezizubní kartáčky, zubní nit, ústní vodu a zubní pastu. K bělejšímu úsměvu pomohou i pravidelné návštěvy zubního lékaře a dentální hygieny. Čisté a zdravé zuby jsou ostatně mnohem důležitější než jejich sněhově bílá barva.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články