Pryč s „ženským“ knírkem: Stačí vaječný bílek a cukr nebo kurkuma s moukou

Chloupky nad rtem má většina žen. U některých však mohou být velmi zřetelné, a výrazně tak snížit sebevědomí. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak se jich zbavit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Možná se vám nechce neustále navštěvovat kosmetičku. Existují metody trvalé epilace, které vás chloupků zbaví. Ne každý je však chce podstoupit nebo na ně má peníze. Některé metody, při nichž se používají chemické prostředky, mohou také vyvolat alergické reakce, varuje odbornice Cynthia Cobb. Naštěstí existuje hned několik možností, jak si s „knírkem“ poradit pomocí domácích surovin.

Metody odstraňování chloupků

Při odstraňování chloupků nad horním rtem můžete využít celou řadu postupů. Asi nejjednodušším z nich je oholit chloupky pomocí žiletky. Je to bezbolestné, ale výsledky jsou jen krátkodobé. Pokud použijete pinzetu a chloupky vytrhnete i s kořínkem, budete mít klid i na několik týdnů. Podobně bude fungovat i epilátor, který je však potřeba koupit v menší velikosti.

V neposlední řadě se dá chloupků zbavit klasickými voskovými proužky, které zahřejete a nanesete nad horní ret. Nejefektivnější metodou je však laserové ošetření, to růst chloupku zjemní a dokáže vás jich zbavit i natrvalo. Tato metoda je však poměrně drahá. Určitě se tak hodí vědět o několika rychlých způsobech, jak se chloupků zbavit, pokud nemáte po ruce zrovna nic jiného.

Pasta z vaječného bílku

Vyšlehejte bílek ke zpěnění. Přidejte 1 lžíci cukru a 1 lžíci kukuřičné mouky a promíchejte. Pastu z vaječného bílku naneste na oblast nad rty pomocí štětce nebo prstů. Nechte působit, dokud úplně nezaschne a nenapne vaši pokožku. Masku jemně sloupněte v opačném směru růstu chloupků. Tato metoda vám pomůže dočasně odstranit jemné chloupky.

vejce a mouka iZdroj fotografie: Freepik

Cukr

Do malého hrnce dejte lžíci cukru, přidejte lžičku medu a několik kapek citronové šťávy. Vše promíchejte a na nízké teplotě začněte zahřívat, dokud nevznikne homogenní pasta. Nechte ji trochu vychladnout, ale ne úplně. Musí být stále tvarovatelná. Naneste ji na chloupky, které chcete odstranit, v malých proužcích. Až zcela zatuhne, rychlým pohybem ji strhněte v opačném směru růstu chloupků.

Pasta z kurkumy a mléka

Vytvořte pastu smícháním práškové kurkumy se stejným množstvím mouky. Přidejte mléko nebo vodu tak, abyste vytvořili hustou konzistenci. Naneste pastu na oblast nad rty a nechte zaschnout. Po zaschnutí pastu jemně vydrhněte ručníkem namočeným v teplé vodě. Kurkuma má přirozené bělicí vlastnosti, které chloupky zesvětlí tak, že budou méně viditelné.

kurkuma iZdroj fotografie: Freepik

Peeling s citronovou šťávou a cukrem

Smíchejte stejné díly citronové šťávy a krystalového cukru. Naneste směs nad rty a několik minut jemně masírujte krouživými pohyby. Opláchněte teplou vodou. Citronová šťáva působí jako přírodní bělidlo, zatímco cukr pomáhá exfoliovat pokožku a potenciálně snižuje výskyt jemných chloupků. Podobné účinky má i pasta ze stejných dílů citronové šťávy a medu.

Jaká metoda se vám osobně nejlépe osvědčila? A co byste ostatním doporučili?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články