Dámy, použijte ingredience z vaší kuchyně a zbavte se chloupků na obličeji během pár minut. Pohodlně a bez vedlejších účinků

V drogerii běžně koupíte přípravky k odstranění chloupků, ty jsou ale většinou plné chemie. Ty domácí jsou mnohem šetrnější k vaší pokožce a navíc ušetříte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel je faktem, že některé ženy se musí vypořádat s s chloupky na obličeji stejně jako muži. Pokud je chloupků moc, jsou mnohem výraznější. Existuje mnoho způsobů, jak se jich zbavit. Můžete je zesvětlit a vyhnout se tak bolestivému odstranění, ale také použít vosk, který vás jich zbaví. Tento způsob je však velmi nepříjemný. Některé metody mají mnoho vedlejších účinků a podráždí vaší pokožku.

Přírodní zesvětlení chloupků

Místo utrácení za drahá chemická bělidla můžete použít suroviny, které máte běžně doma v kuchyni. Jsou známé pro svoje bělící účinky a eliminujete podráždění pokožky.

Brambory

Použití brambory je velmi snadné. Rozpulte ji a naneste malé množství vody na její povrch. Třete s ní postižené místo. Látky obsažené v bramborách chloupky zesvětlí, ale také zvláční vaši pleť.

iZdroj fotografie: Pexels

Rajčata

Vezměte si plátek rajčete a stejně jako u brambor potírejte obličej. Tuto proceduru provádějte alespoň 5 minut, poté obličej opláchněte. Výsledek není viditelný hned, ale po několika dnech si jistě všimnete, že jsou chloupky světlejší a méně viditelné.

Citronová šťáva a med

Přidejte do medu pár kapek čerstvé citronové šťávy. Naneste na obličej ve směru růstu chloupků. Nechte působit 20 minut a poté opláchněte. Abyste docílili žádaného efektu, opakujte alespoň dvakrát týdně, dokud chloupky nebudou úplně světlé.

iZdroj fotografie: Pexels

Citronová šťáva a cizrnová mouka

Smíchejte malé množství vody, šťávu z citronu a cizrnovou mouku. Vznikne vám jemná pasta, kterou aplikujte na obličej a nechte působit alespoň 15 minut. Jakmile pasta uschne, ručníkem ji jemně sundejte z pokožky a poté opláchněte.

Papájová buničina

Půl šálku dužiny z papáji smíchejte s lžící mléka. Vytvoříte tak hustou pastu, kterou si jemně potřete obličej. Nechte působit 10 minut a opláchněte.

iZdroj fotografie: Pexels

Domácí pleťový peeling

Peeling dokáže zabránit růstu chloupků. Ty drahé chemické jsou jistě také účinné, ale mají mnoho vedlejších účinků. Vyzkoušejte si vyrobit peeling z běžně dostupných surovin, které jsou k pokožce mnohem šetrnější a navíc ušetříte i nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu.

iZdroj fotografie: Pexels

Cukr a citron

Smíchejte citronovou šťávu s cukrem, aby vám vznikla jemná pasta. Nanášejte směrem k růstu chloupků. Nechte působit 15 minut a opláchněte. Cukr působí jako exfoliační přípravek pokožky.

Sůl nebo banán a vločky

Výborně funguje i sůl nebo banán, který utřete s ovesnými vločkami. Je nutné peeling nanášet krouživými pohyby proti směru růstu chloupků.

iZdroj fotografie: Pexels

Domácí vosk na odstranění

Vyrobte si vosk, který šetrně odstraní chloupky z vašeho obličeje. Budete potřebovat 2 šálky cukru, ¼ šálku citronové šťávy a ½ šálku vody. Vše dejte do hrnce a zahřejte na nízký stupeň, měla by vám vzniknout hnědá hustá pasta. Pastu nechte vychladnout a můžete ji použít. Místo, kam chcete vosk aplikovat, opláchněte, osušte a jemně poprašte kukuřičnou moukou. Nanášejte špachtlí nebo příborovým nožem proti směru růstu. Pomocí depilačních proužků nebo starého hadříku strhněte a odstraníte tak chloupky.

Zdroj: BollywoodShaadis

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články