Připravte si vlastní elixír mládí. Vrásky kolem očí budou během několika dní vyhlazené, použít ho můžete i na vlasy

Správná péče o pleť není složitá a nevyžaduje příliš velké úsilí. Efekt je ale neocenitelný. Zpomalíte, nebo i zastavíte proces stárnutí a tvorby vrásek. A budete vypadat svěže.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

O hladké a zářivé pleti bez akné, jizviček, pigmentových skvrn, velkých pórů a především nenáviděných vrásek sní každá žena. Pokud chcete stárnutí kůže zbrzdit, nebo i zastavit, existuje řešení. Jedním z nejlepších produktů v péči o pleť je arganový olej, jenž dokáže doslova zázraky. Obsahuje dvě klíčové blahodárné kyseliny. Olejovou, která podporuje lepší průnik do pokožky, a linolovou zvyšující zvlhčení pleti.

Namíchejte si vlastní elixír mládí

Tento olej se získává z ořechů plodů argánie, která roste výhradně v podhůří pohoří Atlas v jihozápadní oblasti afrického Maroka. Oleji se proto také někdy říká marocký. Jestliže se chcete zbavit akné či vrásek, mít pružnou a vyhlazenou kůži nebo lesklé vlasy, neměl by chybět ve vašem repertoáru. Lze ho užívat i vnitřně. Stimuluje imunitní systém, zlepšuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá při gastritidě a revmatismu.

Na omlazení pleti a zbavení se vrásek ale stačí i zázračný elixír, který si můžete namíchat z tohoto oleje. Obličej pak bude vypadat mladistvěji a svěže. Pokud arganový olej nemáte, můžete ho nahradit olivovým. Co budete potřebovat?

  • 50 ml arganového oleje
  • 5 kapslí vitaminu E
  • 2 vatové tampony

Pomáhá prospívat vlasům i nehtům

Arganový, případně olivový olej smíchejte s vitaminem E. Jde o nejlepší přírodní antioxidant, zmírňuje proces stárnutí, a zejména během léta je vhodný, protože chrání pokožku před UV zářením. Do směsi namočte tampon a jemně potírejte oblast pod očima a vedle nich, kde se tvoří vrásky. Pak tampon nechte 10 minut pod očima působit. Nakonec olej vmasírujte do kůže. Pokud chcete rychlý efekt, provádějte to každý večer.

iZdroj fotografie: Piqsels

Použití arganového zázraku je ale široké. Pomáhá proti lupům a zlepší vzhled vlasů, které pak vypadají leskle a zdravě. Dobře působí i na snížení výskytu roztřepených konečků. Je také dobrý na nehty, protože blahodárně působí na kůžičku. Pokud ho chcete vyzkoušet na zlepšení pokožky na hlavě, dejte si do dlaní 3 kapky, třením rukou olej rozehřejte a vmasírujte ho ke konečkům vlasů. To dokonce působí i na lepší růst vlasů.

Jaké máte zkušenosti s arganovým olejem?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články