Zbavte se tmavých kruhů pod očima jednou provždy. Postačí vám zelený čaj a kosmetika za pár korun

Tmavé kruhy pod očima vznikají z různých příčin. Nejenže můžete ovlivnit jejich vznik, ale také to, jak rychle z vašeho obličeje zase zmizí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý z nás už někdy v životě zažil ranní šok po pohledu do zrcadla. Jak to, že mám zase pod očima tmavé kruhy? Dermatologové uvádí mnoho různých příčin jejich vzniku. „Dobrá zpráva je, že tento problém se dá léčit,“ říká zdravotní sestra Cynthia Cobb. Nejlepší je samozřejmě vzniku kruhů pod očima předcházet, ale i na to znají odborníci recept.

Příčin vzniku existuje mnoho

Na vznik tmavých kruhů pod očima má vliv mnoho faktorů. Nejčastěji odborníci uvádí složení kůže, respektive pigmenty v ní obsažené. Málokdo totiž ví, že na kruhy pod očima má vliv množství melaninu v tenké kůži okolo očí. Může tedy jít o hyperpigmentaci. Často jde také o otoky kůže, které jsou způsobeny stárnutím pokožky.

Přestaňte si mnout oči

Skoro nikoho by nenapadlo, že tak banální věc má na kruhy pod očima vliv. „To se může stát, protože tření způsobuje zvýšenou produkci melaninu, což vede k tmavým skvrnám pod kůží,“ říká známý docent dermatologie Joshua Zeichner z New Yorku. „Příliš silné tření očí může způsobit zánět a zvýšenou produkci pigmentu, takže to je jeden z mnoha důvodů, proč je důležité dávat pozor na to, jak se odličujete.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vliv má i to, co jíte

Ukázalo se, že existuje mnohem více důvodů, proč se vám může zdát, že se váš stav vůbec nelepší. Pokud nemáte dostatek spánku nebo jste silní kuřáci, velmi pravděpodobně to má klíčový vliv na vznik kruhů pod očima. Ovlivnit situaci ale může i váš jídelníček. Zapřemýšlejte nad tím, jestli nekonzumujete příliš soli ve stravě. Velmi důležitý faktor je také alkohol nebo například dlouhý pobyt na slunci.

Jednoduchá domácí léčba

Problém tmavých kruhů pod očima je naštěstí léčitelný, tedy alespoň dočasně. Jednou z nejlepších domácích metod je ležení se studenými obklady na očích. „Obklady pomáhají s otoky díky zúžení krevních cév,“ říká Jeanette Grafová, asistentka klinického profesora dermatologie. Vyzkoušejte například studené plátky okurky, nebo vychlazené sáčky zeleného čaje.

Kosmetika rychle pomůže

Nejrychlejší pomocí je kosmetické řešení problému. „Pokud je skutečnou příčinou vašich kruhů pod očima usazování pigmentu, pak bude make-up nebo korektor určitě skvělou a rychlou nápravou situace,“ říká odbornice Dianne Davisová. Dodává, že pro dlouhodobější výsledky jsou však nutné změny životního stylu. Ty by měly zahrnovat dostatek odpočinku, hydratace, vyvážený jídelníček, a případně také novou rutinu v péči o pleť.

iZdroj fotografie: iStock

Tipy od dermatologů

Dermatologové radí, abyste do péče o pleť zahrnuli rozjasňující krémy na oční okolí. Často obsahují mnoho účinných látek a užitečné vitamíny, které pomohou vyživit vaši pokožku. Dále vyzkoušejte péči s kyselinou hyaluronovou nebo vitaminem C, který může pomoci zlepšit hyperpigmentaci očního okolí. Některé krémy obsahují kofein, který vás zachrání v případě otoků.

Permanentní řešení

Lékař vám podle závažnosti vašeho stavu může doporučit speciální léčbu. Může jít o zesvětlující krémy, laserovou terapii, nebo dokonce výplně kyselinou hyaluronovou. Pokud se vám tedy vaše situace zdá neřešitelná, určitě svůj stav konzultujte s odborníkem. Tento problém je běžný a určitě se vám podaří jej vyřešit k vaší spokojenosti.

Jaké máte zkušenosti s domácí léčbou kruhů pod očima?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Trik hotelových uklízeček: Polštáře budou jako nové, zažraná žlutá špína, pot ani bakterie se v nich neudrží
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Hodnoty na tlakoměru, které znamenají velký problém. Mnoho lidí to neví a vyčkává
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky