Domácí pleťová maska vytáhne nejhlubší černé tečky a vyhladí stařecké skvrny účinněji, než kupovaná kosmetika. Docílí sametově hebké pleti

Trápí vás dlouhodobě černé tečky a hledáte kosmetiku, která vám pomůže tento problém vyřešit? Zkuste tyto jednoduché recepty na domácí masky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Černé tečky se mohou tvořit nejen na obličeji, ale také na dalších částech těla, které jsou bohaté na mazové žlázy. Primární příčinou akné jsou černé tečky. Jde o póry pokožky, které zčernají kvůli oxidaci olejů. Běžné jsou obzvlášť v období dospívání. Naštěstí tyto tečky nenaznačují žádné onemocnění. Jsou však nevzhledné, proto je nechceme nosit na sobě.

Odstranit černé tečky je obtížné

Je obtížné černé tečky z pokožky odstranit. Naštěstí s použitím speciální kosmetiky, ale i s materiály, které najdeme doma, existuje řešení. Pokud zvolíte domácí léčbu, ušetříte a pravděpodobně bude kůra nejúčinnější. Vyzkoušejte například níže uvedenou vytahovací masku, která je odstraní a pomůže vám dosáhnout dokonalé pokožky nejen na obličeji. A to je přesně to, o co vám jde, že ano? Maska je účinná a přitom zcela jednoduchá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Připravte si pouze mléko a želatinový prášek. Smíchejte tyto dvě potraviny v poměru 3 čajové lžičky mléka na jednu čajovou lžičku želatiny. Mléko musíte po dobu deseti sekund zahřívat a poté do něj vmíchat želatinový prášek. Důležité je, aby směs ztuhla na dostatečně hustou krémovou hmotu. Pak ji můžete nanést na pokožku. Působit nechte deset nebo patnáct minut a poté z obličeje smyjte. Účinnost masky je zaručená, ostatně uvidíte sami.

Vyzkoušejte i vaječnou masku

Pokud náhodou doma nemáte želatinu a chcete obličej vyčistit co nejdříve, zkuste masku z vaječných bílků. Ty pomáhají stahovat póry a odstraňovat černé tečky. Nejprve musíte oddělíte žloutky od bílků. Poté zkrátka omyjte svůj obličej vodou, osušte a naneste na něj bílky. Na nanášení ideálně použijte hadřík nebo houbičku. Pokud se rozhodnete použít své ruce, ujistěte se, že jsou čisté a také suché. Bílky pomalu vrstvěte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile zaschne jedna vrstva, naneste na obličej další. Ideální je vytvořit minimálně tři vrstvy. Po uschnutí masku smyjte čistou vodou a obličej důkladně osušte. Mezi jednotlivé vrstvy bílků můžete vložit ubrousek a jednotlivé vrstvy pak jednoduše sloupnout. Podobně jako bílky vám může pomoci také citronová šťáva. Stačí do ní jen namočit tampon a vyčistit si s ním obličej. Poté ho umyjte a nezapomeňte také hydratovat.

Zdroj: Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články