Vše co potřebujete vědět o gelových nehtech

Neexistuje lepší způsob, jak o sebe pečovat a dopřát si něco extra, než zajít si na manikúru. Gelové nehty jsou populární už poměrně dlouho nejen ve světě, ale i u nás.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Dá se říct, že jde o druh umění. Manikérky mohou pracovat s drahokamy, nejrůznějšími odstíny i vzory. Jejich velkou výhodou je, že vám dodají sebedůvěru a na rozdíl od profesionálního účesu vydrží déle, než jeden den.

Možná si říkáte, že vaše umělé nehty se odlomí většinou po pár dnech. To ale nemusí být pravda. Při správné aplikaci a vhodném používání vám mohou gelové nehty vydržet dva týdny i déle. Nesmíte samozřejmě dělat žádnou náročnou práci. Pokud ale nemáte v plánu nic velkého na zahradě, můžete si své osobní, malé umění užívat po celé týdny.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Péči o nehty zvládnete i doma

O co jde?

Gelová manikúra je procedura, při které se používá speciální materiál na bázi gelu. K nehtům se připevňuje v pomocí UV nebo LED světla. Gel je mnohem odolnější, než běžný lak. To, společně s jeho aplikací je důvod, proč nevydrží pouhých pár dnů, ale celé týdny. Z toho důvodu je rozhodně výhodný. Pokud se rozhodnete platit za manikúru, tento druh se vám skutečně vyplatí.

Jsou pro vás škodlivé?

Tohle je základní otázka, která trápí všechny ženy, které se pro gelové nehty rozhodují. Každá žena samozřejmě chce mít nádherné ruce a umělé doplňky je často mohou dost poničit. Záleží ovšem na tom, kde si je necháváte udělat. Při správné a profesionální aplikaci vám totiž nic nehrozí. Gel samotný povrch nehtu nijak neničí. Hrozbou je spíš jejich odstraňování.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Upravené nehty, to je vizitka každé ženy

Ženy se často bojí, že jejich nehty pod umělou vrstvou nebudou moci dýchat a budou umírat. To je ale jeden velký mýtus, protože nehty doopravdy dýchat nepotřebují a nemají ani jak. Sice rostou, ale nedýchají. Podívejme se spíš na to, čemu byste se měli vyvarovat a co naopak udělat. Při aplikaci si přitom vždy dávejte pozor na to, co pracovník dělá, aby vám povrch nijak nepoškodil. Jinak se držte dvou zlatých pravidel:

  • nikdy si gel nesundávejte sami (i když je to lákavé),
  • vždy navštivte salon a nechte si vše odstranit profesionálně (jen tak nepoškodíte zdraví vlastních nehtů).

Domácí soupravy

Nechce se vám do salonu? Na trhu seženete i balíčky všeho potřebného pro domácí aplikaci gelových nehtů. Pokud si ale nejste jisti tím, že to provedete správně, tak se do toho nepouštějte. Mohli byste si narušit přírodní nehty. Zároveň počítejte s tím, že tyto produkty nebudou nikdy tak kvalitní, jako když si zajdete do salonu. I u nich si ale dejte pozor a dobře si svůj vyberte.

Postupy uvedené v balíčku musíte vždy provádět přesně do nejmenšího detailu a modlit se, abyste vše provedli správně. S výdrží je to lepší, než u klasické manikúry, ale takovou jako ze salonu nezískáte. Pokud se vše dopadne dobře, mohou vám domácí sada vydržet možná až 10 dní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články