7 dní bez česání: Ženy jsou paf z jednoduchého triku, jak navlnit vlasy bez použití tepla. Vydrží i vlhko

Influencerka spustila revoluci v úpravě rovných vlasů. Na sociální síti TikTok detailně popsala svou metodu se skřipcem a vlhkými vlasy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

U každého člověka je to podobné. Obvykle všichni chceme to, co zrovna nemáme. Lidé s kudrnatými vlasy chtějí rovné a naopak. Na vlnění vlasů existuje několik triků. S jedním z nich přichází i americká blogerka a influencerka jménem Kristen. Na svůj profil na sociální síti TikTok zveřejnila natočený návod, v němž popisuje způsob tvoření jemných vln. Údajně jí takto zvlněné vydrží i celý týden.

Tepelné úpravy

Způsobů vlnění vlasů existuje hned několik. Na trhu se nabízí nespočet různých nástrojů, které lokny upravují tepelně. Mají však jednu velkou nevýhodu, tedy jejich negativní dopad na zdraví a strukturu vlasů. Častá tepelná úprava vlasovým folikulům zrovna nesvědčí. Výsledkem mohou být nežádoucí lupy, krepatění, nadměrné vypadávání a mdlý vzhled.

Těmto negativním účinkům lze předejít kvalitní a dostatečnou péčí, přesto to však není ono. Možná jste si vzpomněli na spreje, které chrání vlasy před teplem, jenže ani ty nedokážou úplné zázraky. Další možností mohou být natáčky, ale jedná se o poměrně zastaralou metodu. Obyčejné natáčky už drogerie běžně v sortimentu nenabízejí, komu by se také chtělo je každý večer připevňovat?

Moderní skřipce

Blogerka Kristen přišla s inovativní radou, stačit vám bude pouze oblíbený skřipec do vlasů. Ten se stal v poslední době velmi moderním doplňkem. Sehnat ho můžete v různých tvarech, barvách i cenovém rozmezí. Jeho velikost a tvar zvolte podle vašeho typu vlasů. Pokud máte dlouhé a husté lokny, bude lepší pořídit si větší a pevný skřipec.

@hauskris I swear this makes your curls last all week long #hairtok #hairgoals #saturdaypsa #psa #healthyhair #healthyhairtips #hairtips #hairtipsandtricks #CVSPaperlessChallenge ♬ original sound – Kristen

Kristen na videu ukazuje, jak si vlasy nejprve stočí do pomyslného drdolu přesně na temeni hlavy. Poté je zakotví právě skřipcem. Sama dodává, že s tímto účesem chodí spát, ráno vlasy pouze pročeše a má hotovo. Pro lepší a pevnější výsledek doporučuje lokny trochu navlhčit, nebo je stočit do drdolu po umytí. Výsledek by měl vydržet skoro celý týden.

Jakým způsobem si vlníte vlasy vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články