Barvení bez chemie: Ultimátní babičkovský trik, jak dosáhnout zářivých odstínů pomocí skořice

Vyzkoušejte k úpravě barvy vlasů použít skořici. Dokáže barvu vlasů zesvětlit a především dodá červené odlesky a zanechá po sobě nádhernou sladkou vůni.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Skořici už vůbec nemusíte používat jen k dodání vůně a sladké chuti do různých pokrmů. Existuje totiž takový trik, který používaly už vaše babičky, jen vy jste o něm zkrátka nevěděli. Můžete ji totiž použít i na vlasy, ať už pro získání většího lesku, nebo pro vytvoření červenější barvy. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte!

Každý má skořici doma

Cukráři a vinaři používají skořici při výrobě různého cukroví nebo lihů. Ale její použití opravdu není omezeno jen na toto. Různé kosmetičky totiž přišly na to, že skořice pomáhá i k lepšímu vzhledu. Oblíbily si ji i ženy, které nerady používají na vlasy chemické prostředky. Podívejte se na video a uvidíte, žena bude mít vlasy nejen zdravější, ale také světlejší.

Aplikace na vlasy

Smíchejte si skořici s kondicionérem na vlasy. Oba tyto produkty by měly být ve stejném množství. Poté si klasicky umyjte hlavu a tuto směs naneste na ještě mokré vlasy. Ujistěte se, že jste ji nanesli rovnoměrně, a poté je pořádně rozčesejte. Nechte působit přibližně 2 nebo 3 hodiny. Pokud byste chtěli dosáhnout intenzivnějšího účinku, můžete si vlasy umýt večer, poté směs nanést a ráno zase opláchnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čím více skořice použijete a necháte ji působit déle, tím bude výsledek viditelnější a samozřejmě krásnější. Nezoufejte, pokud napoprvé nebudou vaše vlasy zbarvené tolik, jak byste si představovali, přece jen to stále není klasická barva z drogerie. Ale tento postup můžete opakovat tak dlouho, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Jak skořice působí na vlasy

Pokud smícháte med se skořicí a použijete tuto směs na vlasy, bude to mít stejný účinek jako peroxid vodíku. Jen bude zkrátka šetrnější, vlasům tedy tolik neublíží. Vlastně díky této masce bude vlas i vyživený, takže se vám rozhodně nemůže stát, že by byl spálený nebo zničený. Skořice obsahuje mnoho vitamínů rozpustných ve vodě a tucích, které jsou životně důležité pro přirozený vývoj všech buněk těla.

Se skořicí se vám může podařit vlasy zesvětlit až o 3 odstíny. Pokud jste však brunetka, tak nemůžete čekat, že se z vás po skořici stane čistá blondýnka. Takto to bohužel nefunguje. Nejlépe na tento způsob barvení reagují blondýnky, které mají kudrnaté vlasy. Když si totiž aplikují tuto směs, dostanou odstín červené. Brunetky dodají vlasům mléčně čokoládový odstín, jenž se později změní na sytě kaštanovou či červenou.

Jak si udělat skořicovou masku

K přípravě této masky budete potřebovat 250 ml kondicionéru nalitého do misky, stejné množství medu a 2–4 lžíce skořice. Vše smícháte dohromady a vznikne vám hmota, která je podobná pastě. Myslete ale na to, že med musí být tekutý. Pokud máte jen krystalický, tak ho rozpusťte na tekutý, je to opravdu důležité.

Zesvětlení krok za krokem

Než se rozhodnete zesvětlit si vlasy, nejdříve se ujistěte, zda nemáte žádnou alergii. Pokud si chcete vykoušet, jestli tato metoda funguje, natřete si nejprve jen jeden pramen. Podívejte se na něj po 5 hodinách, pokud zesvětlil, můžete masku bez problému aplikovat na celé vlasy. Před zahájením procedury si umyjte vlasy obvyklým šamponem, osušte ručníkem a dobře je rozčešte. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vlasy by měly být rozděleny na 3 části a následně zajištěny gumičkou. Začněte barvit pramen po prameni a před nanesením masky vždy pramen pročešte kartáčem. Zabraňte tomu, aby se směs dostala na pokožku hlavy. Nejlepší bude, když na uši, čelo a krk nanesete před aplikací nějaký hydratační krém. Vlasy s maskou poté zabalte do ručníku a nechte působit. Minimálně 3 hodiny, ale čím déle, tím lépe. Za pár hodin se můžete těšit ze světlejších vlasů.

Na co používáte skořici vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články