Hojně podceňované způsoby, jak zamezit tvorbě vrásek a udržet si pleť mladou a pružnou

Nejspíše každá žena by si ráda udržela mladistvý vzhled obličeje a tvorbu vrásek eliminovala na úplné minimum. Existuje však několik zásad, které vám k tomu dopomohou.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vrásky jsou tím, co si jen málo lidí rádo připouští, a tedy neklamným znakem stárnutí. Naše pleť totiž za svůj život prochází mnoha etapami a denně je vystavována hned celé řadě faktorů, které na tvorbu vrásek mají vliv. Jedná se například o slunce, prach, nejrůznější kosmetické přípravky, a dokonce samotný vzduch. Existuje ale několik základních pravidel, jejichž dodržováním tvorbu vrásek znatelně zpomalíte a vaše pleť tak bude zářivější, pevnější a vy budete vypadat více mladě.1. Pravidelné odličování a čištění pleti

Ať už make-up používáte každodenně nebo pouze občasně při významných příležitostech, vždy je velmi důležité se večer odlíčit a pleť řádně vyčistit. Tím ji znatelně odlehčíte a uvolníte a nebude během spánku vystavována vlivům kosmetických přípravků. Poté ji očistěte také ráno, nejlépe přírodními produkty, které jsou šetrné.


iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Používejte opalovací krém

Velmi důležitým faktorem pro pleť je slunce. To ji sice umí nádherně opálit a dodá ji tmavší vzhled, také ji ale vyčerpává a má vliv na tvorbu vrásek. Použijte tak opalovací krém pokaždé, když bude tvář vystavována slunečním paprskům. Doporučuje se také používání šetrného krému po opalování, který pleť vyživí a hydratuje.


iZdroj fotografie: Depositphotos

3. Spěte na zádech

Podle nedávné studie bylo zjištěno, že také vaše pravidelná poloha spánku má značný vliv na tvorbu vrásek v obličeji. Podle odborníků tak jasně vyšlo, že nejlepší pozicí pro spánek je ta na zádech. Během spaní na boku totiž dochází ke svrašťování tváří a brady a při spaní na břichu tváří dolů se zase krčí čelo a okolí očí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Pijte hodně tekutin

Pití dostatečného množství tekutin je nesmírně důležité pro celé tělo. Výjimkou tak není ani obličej, u kterého při nedostatečném příjmu tekutin dochází k vysušování, propadávání a ztrácení přirozené pevnosti a flexibility. Takový obličej je pak mnohem více náchylný na tvorbu vrásek. Pokud jim tedy chcete zabránit, pijte opravdu minimálně 2-3 litry vody denně.


iZdroj fotografie: Depositphotos

5. Omezte kouření a konzumaci alkoholu

Koření či jiné užívání tabáku ve všech formách je stejně jako nadměrné užívání alkoholu věcí, která našemu tělu není prospěšná v žádném ohledu. Naopak, jedná se o vysoce škodlivou činnost, která má nepříznivý dopad na naše tělo, včetně pleti. Tu totiž připravuje o její přirozenou pevnost, pružnost a tím je tvorba vrásek mnohem jednodušší.


iZdroj fotografie: Depositphotos

6. Konzumujte rybí maso

To, že ryby jsou zdravé a obsahují celou řadu vitamínů, minerálů a jiných prospěšných látek, je známou věcí. Dokonale příznivé účinky mají ale také na naši pleť, kterou správně vyživují a dodávají potřebné látky. Zařaďte je tedy pravidelně do svého jídelníčku, a vaše tělo vám za to poděkuje.


iZdroj fotografie: Depositphotos

7. Věnujte svému obličeji masáže

Pravidelným masírováním obličeje se jeho pokožka krásně prokrví a získá tak větší pevnost a pružnost. Na masáže obličeje můžete požít jak vlastní ruce, tak speciální masážní kameny nebo například houbičky a kartáče. Zapojte tak tyto masáže do své každodenní obličejové rutiny a odměnou vám bude mladě vypadající pleť s minimem vrásek.


iZdroj fotografie: Depositphotos

 8. Konzumujte ovoce a zeleninu

Podobně jako u ryb je konzumace ovoce a zeleniny klíčovým faktorem, pro vnitřní výživu pleti, která tak dostane veškeré potřebné vitamíny a další prospěšné látky. Místo výživových pilulek a jiných prostředků přidejte do svého jídelníčku větší množství přirozeně zdravých látek ve formě ovoce a zeleniny.

9. Používejte kvalitní kosmetiku

Kosmetika, kterou používáte má velmi podstatný vliv, na vaši pokožku. Vybírejte tedy vždy pečlivě to, co víte že vám sedí. Ne každá látka obsažená v daném kosmetickém přípravku vám totiž musí vyhovovat. O nepříjemné kožní reakce, se kterými je spojen i vznik vrásek, asi nestojíte. Vždy je proto lepší sáhnout po kvalitních přípravcích na přírodní báze bez co nejmenšího podílu chemických sloučenin.


iZdroj fotografie: Depositphotos

10. Vyhýbejte se stresu

Nejen vnější vlivy, ale také ty vnitřní mají podíl na tvorbě vrásek. Vnitřními vlivy se myslí konkrétně duševní pohoda a absence stresu. Ten totiž, stejně jako ničemu jinému v těle, pleti neprospívá a znatelně se podepisuje na tvorbě vrásek a stárnutí obličeje. Pokud tedy máte zrovna těžší období plné komplikací, vyhledávejte jakoukoliv příležitost, k dosažení klidu a pohody.


iZdroj fotografie: Depositphotos

11. V zimě používejte ochranný krém

Stejně jako v létě slunce, tak ani zimní mrazíky nejsou nejvhodnějšími podmínkami pro naši pleť a značně ji zatěžují. V takovém období jí tedy musíme dopřávat dvojnásobnou péči a pečlivou ochranu. Ta je vhodná například v podobě kvalitního ochranného krému, ale pomůže i zakrývání obličeje šálou nebo něčím podobným.


iZdroj fotografie: Depositphotos

12. Vyzkoušejte kokosový olej

Kokosový olej je přírodní látkou, která má velmi příznivé účinky až do hloubky pleti. Tu totiž krásně vyživí, zjemní, uklidní při podráždění a také hydratuje. Zkuste tedy kokosový olej zahrnout do své péče o pleť a pravidelně jí ho dopřejte. Jeho příjemná vůně navíc téměř pohladí na duši, což je velmi dobrým bonusem.


iZdroj fotografie: Depositphotos

13. Dopřejte si přírodní domácí masky

Masky na obličej jsou skvělým způsobem, jak pleť vyživit, hydratovat a dopřát ji podle složení jednotlivých masek přesně to, co potřebuje. Doma si tak můžete z dostupných surovin vyrobit přesně tu, která vaši pleti sedne a nemusíte tak pokaždé experimentovat v obchodě, kde jsou tyto věci navíc celkem drahou záležitostí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

14. Zbavujte pleť odumřelých částí

Další věcí, která je pro naši pleť pravidelnou zátěží jsou její odumřelé části. Pleť má totiž skvělou vlastnost regenerace a tvorby nových buněk a částí, ty staré je ale potřeba pravidelně odstraňovat. Jednak to nepůsobí příliš dobře a také to pleť zbytečně oslabuje. Zbavit se jich však není nic složitého a stačit vám k tomu bude pravidelné užívání pleťového peelingu a čištění tváře.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: Wonder How To

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 848 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Desetkrát silnější než chlór, v domácnosti funguje jako kouzelník. Domov bude zářit čistotou během pár minut
Události247.cz
Majitelka dopravní firmy neproplatila řidičům sanitek bonus za covid a peníze si nechala. Podle ministerstva to je v pořádku
JakZdravě.cz
Křen, často opomíjený kořen se pyšní zdraví prospěšnými benefity. Pročistí cévy a udrží silné srdce. Nesmí se to s ním ale přehánět
VědaŽivě.cz
Nejstarší dosud objevený meteorit, který patří k předchůdcům matky Země. Jde o vzácný přeživší kus zárodku zničené planety