Nejmodernější účesy pro krátké vlasy: Top 5 trendů, které lichotí každé ženě

Se změnou vzhledu nemusíte čekat až na konec roku. Vyzkoušejte tyto půvabné trendy v krátkých střizích. Nebudete litovat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hledáte, jak ozvláštnit svůj vzhled? Vyberte si jeden z krátkých účesů, které budou nejen v roce 2022 opravdovým hitem. Nebojte se ostříhat si vlasy nakrátko. Život utíká příliš rychle na to, abyste si nedovolili alespoň jednou vyzkoušet tak odvážnou změnu. Motivací může být například i darování vašich vlasů do rukou těžce nemocných lidí. Můžete udělat dobrou věc.

Garcon

Garcon se také překládá jako chlapec. Toto označení pochází z francouzštiny. Účes s tímto docela výstižným pojmenováním skutečně vytváří pomyslný vzhled zlomyslného chuligána. Dalo by se říci až drsňáka. Pro vytvoření takového účesu stylisté vlní jednotlivé prameny. Menší vlnky se používají pro hladké přechody. Moderní garcon bývá doplněn tlustou ofinou položenou na jednu stranu. 

Rovná stříška

Zkusili ji všichni influenceři. Například Kaia Gerber, Gigi Hadid a další. Svého času nosila tuto stříšku také Kristina Asmus, obarvená na černo. Nový střih zahrnuje rovné linie a krátkou ofinu. Samotná část ofiny se dá dokonale narovnat žehličkou nebo nosit také s nepatrnými kadeřemi. Záleží pouze na vašich preferencích, množství času a náladě.

Divoká ofina

Další módní verzí krátkého střihu je maximální objem ve vrchní části a prodloužení na spáncích. V roce 2022 tento trend požaduje co nejženštější prvky. Jsou tedy vítány kudrlinky, romantický boční styling a nejrůznější doplňky. Nebojte se například barevných sprejů, rozčesávačů se třpytkami a sponek.

Nedbalý bob

Slovem bob jsme zvyklí prezentovat rovné linie a přísné siluety. Trendy účesy pro rok 2022 narušují tento stereotyp. Noste bob volně, pokud máte přirozeně kudrnaté vlasy, nebo si zajděte na trvalou. Svým způsobem jde o nejméně náročný účes na úpravu a styling. Stačí si vlasy pročesat prsty, trochu načechrat a můžete vyrazit do víru velkoměsta.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomyslná čepice

S největší pravděpodobností jste už jako dítě nosili takový účes. Možná se mu však říkalo hrnec. Je čas jej zopakovat, ale tentokrát si délku a styl zvolíte sami. Hlavní podmínkou je dokonale rovný okraj, plynule se prodlužující od ofiny k zadní části hlavy. Jediným negativem je, že vlasy musíte kartáčovat tak, aby byly mírně zatočené dovnitř. To vás však určitě neodradí.

Který účes se vám líbí nejvíce?

Zdroj: Novochag
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články