Špinavé čelo zkazí dojem z právě nabarvených vlasů. S jistotou vám ale pomůže zubní pasta, olej nebo další

Naučte se několik triků, jak odstranit skvrny od barvy na vlasy. Barvení vlasů je totiž činnost poměrně běžná a může se stát každému, že trocha barvy někam ukápne.

 

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ať už chodí žena ke kadeřnici, nebo si vlasy barví raději sama, vždy může barva ukápnout na pokožku. Většina lidí na to přijde až po umytí vlasů. Hned poté si všimnou, že například na uchu, rameni nebo na čele ulpěla barva, kterou se nepodařilo smýt. K jejímu odstranění lze použít několik triků, jež by měly fungovat na všechny druhy barev.

Použijte mýdlo a vodu

Jakmile si všimnete, že při barvení vlasů se vám nedopatřením podařilo obarvit i jistou část pokožky, můžete sáhnout po dvou produktech, které má doma téměř každý člověk. Jedná se o mýdlo a teplou vodu, společně dokážou skvěle odstranit skvrny od barvy na vlasy. Tato metoda však pomůže jen v momentě, kdy barva ještě nestihla zaschnout. Pokud nebude fungovat, budete muset vyzkoušet jinou.

Olivový olej jako čistič skvrn

Na nečistoty v domácnosti vám olivový olej sice nepomůže, ale na skvrny od barvy ano. Olivový olej je skvělou volbou pro ty, kteří mají citlivou pokožku a potřebují z ní nějak šetrně setřít zaschlou barvu na vlasy. Na vatový tamponek nalijte menší množství oleje a otřete s ním skvrny. Následně nechte olej na pokožce působit až 8 hodin a poté opět vatovým tamponkem setřete.

iZdroj fotografie: Pixabay

Alkohol odstraní každou nečistotu

Metodu s alkoholem by neměli používat osoby, které mají problémy s pokožkou. Na citlivou kůži tedy není vhodná, jelikož by mohla ještě více uškodit. Pokud to však není váš případ, můžete sáhnout po alkoholu, s nímž odstraníte skvrny od barvy na vlasy, jež zůstaly na kůži. Na vatový tamponek nalijte menší množství této látky a poté s ním několikrát otřete barvu na pokožce. Až se vám podaří fleky odstranit, omyjte místo teplou vodou.

Zubní pastu stačí nechat chvilku působit

Se zubní pastou si nemusíte čistit jenom zuby, ale lze ji také použít při čištění bot nebo skvrn od barvy na vlasy. Pokud si po dobarvení vlasů všimnete, že budete muset odstranit skvrny z pokožky, sáhněte po zubní pastě, kterou má každý doma. Naneste ji na vatový tamponek nebo prst a aplikujte na fleky. Následně ji nechte působit 5 až 10 minut, a nakonec omyjte teplou vodou.

Odstranění skvrn z pokožky rukou

Nejen na uších, rukou nebo krku může zůstat barva na vlasy. Mnoho lidí se potýká s tím, že jim část barvy zůstane i na prstech nebo jiné části ruky. Abyste se zbavili barvy z těchto míst, sáhněte po odlakovači na nehty. Jednoduše tuto tekutinu naneste na vatový tamponek a poté s ní otírejte potřísněná místa. Pokud by vám tato metoda nepomohla, použijte trochu drsnější variantu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tou je použití jedlé sody a přípravku na mytí nádobí nebo tekutého mýdla. K tomu, abyste mohli tuto metodu využít, si musíte vytvořit pastu. Smíchejte tedy jedlou sodu společně s tekutým mýdlem nebo jarem a následně s touto pastou vydrhněte místa na ruce, která jsou od barvy. Až fleky odstraníte, nezapomeňte ruce opláchnout teplou vodou, a nakonec naneste hydratační krém na pokožku.

Jak odstraňujete zaschlou barvu z pokožky vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti