Jak ozvláštnit účes krátkých vlasů na jakoukoli příležitost: Kadeřnice doporučila postup, který zvládne každá žena

Klučičí sestřihy vlasů umožňují ženám mnohem více způsobů úprav, než si myslíte. Možná i proto je tento styling velmi populární i mezi herečkami, zpěvačkami nebo modelkami.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Účes je klíčovou součástí dokonalého vzhledu. Pokud nejsou upravené vlasy, i ten nejluxusnější outfit prostě bude vypadat velmi obyčejně a nezajímavě. Styling dlouhých vlasů nabízí nepřeberné množství variant. A navzdory mýtu, že s krátkými vlasy toho moc nadělat nejde, vězte, že jde. Pokud se žena rozhodne pro opravdu krátký sestřih, má při úpravě účesu obrovský manévrovací prostor. Může vypadat jako svůdnice i rebelka. Podívejte se na 7 tipů, jak stylují krátké vlasy známé tváře.

1) Hladké vlny

S velmi krátkým sestřihem často chodívala nedávno tragicky zesnulá herečka Anne Heche, kterou můžete znát třeba z filmového trháku Šest dní, sedm nocí. Vlasy mívala často upravené ve stylu 30. let do hladkých vln. Účes vypadal velmi žensky a smyslně. K vytvoření tohoto účesu potřebujete jen kulmu a lak na vlasy.

2) Čelenka

Pokud máte pocit, že jste vyčerpali nápady na úpravu krátkého sestřihu, zkuste čelenku, jako to dělává topmodelka Cara Delevingne. Čelenka zcela změní vzhled účesu. Pokud máte vlasy odrostlejší a vypadají zplihle, dodejte jim u kořínků objem pomocí žehličky na vlasy. Budou vypadat hustší. Široká látková čelenka je dobrá i pro zakrytí vlasů, když jste si je nestihli umýt.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Trendy

Krátké vlasy se dají vcelku rychle a snadno upravit v módní účes, který právě letí. Dělá to tak třeba herečka a zpěvačka Miley Cyrus. Pokud chcete vsadit na mokrý styling, naneste ke kořínkům dost gelu a rukou vlasy natočte směrem od čela k temeni. Když se rozhodnete pro objemný účes, natočte prameny na hrubý kartáč a vyfénujte je dozadu.

4) Pixie

Velmi krátký střih vlasů pixie může vypadat chlapecky, ale spousta žen je umí upravit a nosit s elegancí, jako třeba herečka Charlize Theron. Skvěle vypadají sčesané na patku. Pro styling použijte vosky s matným povrchem nebo lehké gely na vlasy. Účes by neměl vypadat uhlazeně a uplácaně, ale přirozeně.

5) Culíky

Krátké vlasy a culík? Zdá se, že se to vylučuje, ale opak je pravdou. Sice nevytvoříte jeden velký, ale můžete hlavu ozdobit několika malými culíčky, jako třeba zpěvačka Halsey. Účes vytvoříte jednoduše. Vlasy navoskujte a pak je sepnete sponkou nebo gumičkou. Do kanceláře se takový styling nehodí, ale do školy, na procházku, na koncert nebo na party je ideální.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Boho

Nedbalé styly jsou stále v kurzu. Účes, jaký nosí třeba herečka Sharon Stone, vytvoříte snadno. Stačí, když konečky prstů navlhčíte vlasy u kořínků pěnou pro zvětšení objemu. Usilujte o to, aby vlasy byly rozverně hravé, nikoli pravidelně uspořádané. Pohrajte si s nimi a zjistěte, co vám vyhovuje. Jde o ideální úpravu, pokud nemáte čas.

7) Lokny

Pokud máte slabé nebo řídké vlasy, vsaďte na lokny. Je to nejjednodušší způsob, jak docílit objemnějšího účesu. S pomocí kulmy a fénu vytvoříte kudrliny, které natočíte dozadu a pak zafixujete lakem. Nehroťte ale kulmování příliš. Výsledný efekt by měl vyznít, jako u herečky Halle Berry. Vlasy vypadají, jako že se kroutí samy od sebe. Dokonalé lokny jsou už pasé.

Jaké triky používáte při úpravě krátkých vlasů?

Zdroj: Novochag
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články