Jak smýt barvu z vlasů po zpackaném barvení: Funguje to i na černou a červenou, žádné vyhazování peněz za kadeřníka

Barvu na vlasy jste si doma sami nanesli, jenže výsledek se vám vůbec nelíbí. Kadeřnici volat nechcete, ale chodit takto také ne. Zachrání vás překvapivá věc.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kdo by nešel v drogerii kolem stojanu s barvami na vlasy a nezamiloval se do vzhledu nějaké modelky na krabičce? Pravděpodobně jde o scénář, který předchází všem následujícím katastrofám. Jedna věc je mít barvu vlasů usměvavé slečny na krabičce a druhá poté celkový dojem ve spojení s vaším stylem oblékání, stylem líčení, tvarem postavy a dalšími aspekty.

Jak bude odstín vypadat

Zkráceně nikdy nevíte, jak výsledná barva ovlivní váš celkový vzhled. Vámi vybraný odstín vám může ubrat, nebo naopak přidat kila i roky věku. Ne nadarmo, když chce někdo změnit svou barvu vlasů, objedná se k odborníkovi. Kadeřníci vědí, jak na vás bude váš vysněný odstín vypadat ještě před tím, než vám barvu aplikují. V opačném případě vám volbu rozmluví.

Tím zamezí pomyslnému neštěstí a vašemu zděšení. Pokud jste však neodolali a do své proměny se pustili na vlastní pěst, tak nezoufejte. Úplně první radou, kterou by vám kadeřník dal, je nechat barvu alespoň tři dny uležet. Jinými slovy si na barvu zvyknout. Co si budeme nalhávat, ženy jsou emociální bytosti. Jednou se nám něco líbí, a za pět minut je vše jinak.

Kyselina askorbová

Zkusit s ní normálně fungovat, chodit kolem zrcadla, do práce, do školy a přijmout ji. Pokud to nefunguje, přichází plán B. Ten je však radikálnější. Dělí se na dvě možnosti. Buď se objednáte do kadeřnictví, přiznáte, co jste chtěli a co jste dostali, a svěříte se do rukou odborníků. Nebo už vše dotáhnete vlastní rukou do konce. Tato technika bude fungovat lépe u světlých odstínů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každopádně by měla napravit situaci i u tmavých přelivů. Budete potřebovat tablety kyseliny askorbové. Není třeba se děsit, jde o vitamín C. Tyto tablety smíchejte s vysoce výživnou maskou na vlasy v poměru jedna ku dvěma. Tuto směs rovnoměrně naneste na vlasy. Nechte působit asi dvacet minut a omyjte šamponem. Proceduru můžete několikrát opakovat pro lepší výsledek.

Jaký je váš tip na špatně obarvené vlasy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
Události247.cz
Události247.cz
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci