6 tajemství krásné a hedvábné pokožky, bez vrásek a pigmentových skvrn. Odhalte pravdu, kterou vám kosmetický průmysl tají

Každá žena prahne po pokožce bez pupínků, různých ďolíčků a nedokonalostí, která bude krásná a hladká. Toho lze docílit poměrně jednoduchými způsoby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Především v létě naše pokožka trpí. Vysušuje se a je potřeba se o ni patřičně starat. Pokud o ní nepečujete, mohou se objevit nejen pupínky. Můžete si také všimnout celulitidy. Jedná se společně se striemi snad o největšího strašáka žen. Pokud se vám takové potíže již objevily, neteskněte, nejste totiž sama. Až 90 % žen má tyto potíže. Jestliže jste ovšem nestačily zasáhnout včas, aby se pomerančová kůže neobjevila, nikdy se jí sice nezbavíte, ale můžete ji zneviditelnit. Dodržujte všech šest tajemství a radujte se z krásné pokožky. 

Zdravá strava a pitný režim

Slýcháte dnes a denně, že byste měly jíst zdravě? Rozhodně, zdravá strava dodá tělu nejen potřebné živiny, ale i kolagen, který celulitida potřebuje. Zdravá strava není jen o tom, abyste jedly pouze zeleninu, ale o tom, abyste si dopřály pestrou stravu bohatou na vitamíny, minerály, vlákninu a tak dále. Dopřejte si bílkoviny – maso, luštěniny, ořechy, lecitin – vejce, rajčata, špenát a mastné kyseliny – ryby, olivy, avokádo, ovoce a zeleninu.   

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pitný režim je pro regeneraci pokožky také důležitý. Nejlepší nápoj bude samozřejmě čistá voda. Hydratuje tělo a je známo, že pomáhá přepravovat kyslík a živiny po celém těle. Pokud pijete málo nebo váš pitný režim tvoří především sladké limonády, pokožka na těle stárne rychleji, je suchá a celulitida je viditelná. Odborníci na výživu doporučují vypít alespoň 1,5–2 litry denně. Pokud je léto, zvyšte pitný režim. 

Pohyb a masáž těla

Hlídat si a počítat kalorie, abyste zhubli, není dlouhodobě vhodné. Mnoho lidí nevydrží a stejně po krátkém čase přestanou. Pokud ale nemáte nadváhu, bude stačit, když si uvědomíte, kolik denně přijmete kalorií a kolik vydáte. Jestliže přijmete více kalorií, než spálíte, střádá se vám podkožní tuk a tvoří se celulitida. Pohyb je pomocníkem, který vám pomůže odstranit přebytečné kalorie. Nemusíte se dřít v posilovně, bude stačit, když budete každý den chodit pěšky do práce. Jednoduše se více hýbejte.

iZdroj fotografie: Pixabay

Hedvábnou pokožku lze rovněž získat pomocí speciálních masážních kartáčů do sprchy. Není také odvěcí si dopřát pravidelnou lymfodrenáž ve speciálních salonech. Díky těmto druhům masáží se lymfa rozproudí po celém těle a nahromaděný tuk pod povrchem kůže se začne ztrácet. Doporučujeme si pořídit speciální tělový olej pro lymfatický systém.

Peeling a kontrastní sprcha

Krémy na celulitidu jsou velkými pomocníky, které zpevňují pokožku. Peelingy a podobné přípravky naopak dokáží odstranit zrohovatělou kůži, zlepšit krevní oběh, urychlují metabolické procesy a především zajistí hedvábnou pokožku. Peelingový přípravek lze koupit v drogerii nebo si jej vyrobit doma. Stačí vám k tomu kávová sedlina, kterou smícháte s kokosovým olejem. Nebo vyzkoušejte peeling z mořské soli. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kontrastní sprcha dokáže zlepšit krevní oběh a rozproudit lymfu v těle. Kůže tak bude vzhledově krásnější, jemnější a hedvábná. Je tedy vhodné střídat teplou vodu se studenou a masírovat pomocí sprchy problémové partie, jako jsou hýždě, vnitřní část stehen a břicho. Sprchu namiřte přibližně deset centimetrů od partií a pusťte silnější proud vody. A pokud máte možnost zajít si do sauny, rozhodně ji navštivte. Sauna pomůže otevřít potní žlázy, jimiž se tělo zbavuje toxinů. Po pouhé hodině jednou týdně vyhladíte podkožní tuk.  

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články