Osm tipů dermatologa, které vám pomohou zmenšit velké póry: Zbavte se zlozvyků a zaměřte se na detaily

Stačí, když vyzkoušíte nějaký z těchto tipů, a velké ucpané póry vás už nebudou trápit. Překvapí vás, jak moc jsou účinné.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Genetika, věk a poškození sluncem jsou hlavními příčinami rozšířených pórů. Opravdu velmi těžko se jich zbavuje, ale to neznamená, že je nemožné je alespoň minimalizovat. „Existuje několik tipů, díky kterým už vás póry nebudou trápit. Jen bude třeba dodržovat určitá pravidla a důkladně si čistit pleť,“ říká kosmetička Cynthia Cobb, DNP, APRN, WHNP-BC, FAANP.

1) Čisticí prostředky

S čisticími prostředky samozřejmě můžete experimentovat a zkoušet každou chvíli jiný, abyste zjistili, který vám vyhovuje. Ale vždy byste měli zkontrolovat jejich pH rovnováhu. Věřte tomu, že je to velmi důležité. Nesprávný čisticí prostředek může způsobit méně elastickou a citlivější pokožku. Kromě širokých pórů vede také k různým kožním onemocněním, jako je například dermatitida.

2) Nedávejte krém na nos

Možná, že se vám to bude zdát zvláštní, ale rozhodně byste neměli aplikovat krém na nos, pokud je mastný, nebo na něm máte černé tečky. To totiž může vést k ještě širším pórům. Při používání opalovacích krémů byste vždy měli použít takové, ve kterých nejsou oleje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Kyselina glykolová

Pokud máte velké ucpané póry, dermatologové doporučují používat kyselinu glykolovou. Lze ji použít i na suchou pokožku. Používání produktů, jež tuto kyselinu obsahují, vám může pomoci v boji proti pórům. Odstraňuje i maz, kterým jsou póry ucpané.

4) Nepoužívejte horkou vodu

Póry se obvykle zvětšují kvůli mazu, který se v nich nachází. Umyjte si obličej každé ráno a před spaním, abyste póry uvolnili. Nezapomínejte ale na to, že by voda neměla být příliš horká, protože to může pokožku pořádně podráždit. A když je pokožka podrážděná, póry se zvětšují.

5) Krémy bez oleje

Pokud máte pleť, která trpí na akné a je hodně mastná, používejte opalovací krémy neobsahující žádné oleje. Váš krém by měl mít velmi lehkou texturu a také by měl obsahovat zinek.

6) Správné krémy

Opravdu nemusíte používat extrémně hydratační krémy, někdy totiž mohou být na škodu. Taková kosmetika může situaci s rozšířenými póry ještě zhoršit. Je třeba, abyste věděli, jaký typ pleti máte. I když máte suché tváře, neznamená to, že potřebujete extra hydratační mléko na celý obličej. Dermatologové navrhují, aby lidé s velkými póry používali lehký hydratační krém.

iZdroj fotografie: Depositphotos

7) Pití mléka

Dermatologové doporučují vypít 200 ml mléka denně. Jestliže nemůžete pít normální mléko, nahraďte ho kokosovým nebo mandlovým. Některé růstové hormony se nacházejí v kravském mléce a jeho konzumace vede k rozšíření pórů. O tom, které mléko je pro vás to pravé, se můžete poradit se svým lékařem.

8) Oxid zinečnatý

Oxid zinečnatý je aktivní složkou mnoha krémů, které jsou určené na vyrážku, a také se nachází v opalovacích krémech. Může být použit na různé typy pleti a poskytuje ochranný účinek. Lékaři doporučují čas od času nanést tenkou vrstvu krému s oxidem zinečnatým na místa s rozšířenými póry.

Jak se o svou pleť staráte vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články