Pokud máte řídké vlasy, tohle rozhodně nedělejte. Váš zoufalý hon za hustou hřívou může být na škodu

Lidé, kteří trpí řídkými vlasy, dělají dost často tyto chyby. Pokud i vy patříte mezi ně, rozhodně se jim příště vyhněte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když má člověk řídké vlasy, může mít pocit, že už to nikdy lepší nebude, že s tím zkrátka nejde nic moc dělat. A ještě horší je, když vlasy začnou vypadávat. To může být způsobeno několika faktory – stresem, stárnutím nebo stravou. Ale nebojte se, rozhodně existují způsoby, jak řídké vlasy uzdravit. Jen je třeba najít správnou vlasovou rutinu a především ten správný šampon.

Nekupujte všechno

Když má člověk jakýkoliv problém s vlasy, většinou chce co nejrychleji najít nějaké řešení. Často proto dá na různé reklamy, které slibují, že nějaký produkt dokáže učiněné zázraky. A ještě lepší je, když nakoupí všechny různé produkty a začne je používat najednou. To vlasy potom dostávají opravdu zabrat. Používání příliš mnoha přípravků totiž vlasy zatěžuje a řídkým vlasům rozhodně nedodá požadovaný objem.

Ano, každý by chtěl silné, zdravé a objemné vlasy, ale je třeba dojít ke své ideální rutině. Například pokud budete vlasy až příliš šamponovat, odstraníte z pokožky přirozené a opravdu důležité oleje a vaše vlasy si budou myslet, že musí tohoto oleje produkovat více, a proto se začnou mastit. Nadměrné používání produktů může dokonce zabránit růstu vlasů.

Vlasy nezatěžujte

Vlastně úplně nejjednodušší je, když vyhodíte všechny přípravky, které nepoužíváte. A u těch, které si necháte, vždy použijete jen malou trošku. Ideální bude, když si koupíte pouze šampon, kondicionér a vlasovou masku. Také je třeba hledat produkty, které jsou přímo určeny pro růst vlasů nebo pro objem. Co se týče šamponu, vždy použijte jen malé množství, opravdu není třeba si ho na hlavu dávat moc.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kondicionéru používejte asi čtvrtinové množství toho, co jste používali doteď. A co se týče objemu, je samozřejmě úplně nejlepší používat přípravky, které objem zaručují. Také byste se měli zaměřit na kořínky vlasů. Produkt vždy naneste do kořínků, potom jednoduše vyfoukejte. A když použijete kulatý kartáč, během chvilky docílíte požadovaného objemu. Zaměřte se na ty nejobyčejnější detaily a uvidíte, že výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Jak pečujete o svoje vlasy vy?

Zdroj: PureWow

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce