Recept na účinný domácí peeling za pár korun: Jednoduše rozzáří a sjednotí pleť

Utrácíte za drahé přípravky z drogerie a pořád máte pocit, že vaše pleť není vyčištěná tak, jak byste si představovali? Zapátrejte ve spíži, určitě najdete ingredience, díky kterým si vyrobíte vlastní kosmetické prostředky.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Nastalo jaro, které mnozí z nás považují za nejkrásnější roční období. Vše po zimním spánku rozkvétá a dává na odiv svou krásu. Bez správné péče bude ale i ta nejkrásnější zahrádka působit zanedbaně. Stejně tak je to i s naší pletí, která dostala přes zimu pořádně zabrat vnějšími vlivy. Smog, ovzduší znečištěné kouřem z komínů, mráz, který pleť vysušuje a poškozuje – to vše se během zimního období na pleti podepíše a je naše povinnost věnovat jí takovou péči, jakou si zaslouží. Jak ale vybrat kosmetický přípravek, který je šetrný k životnímu prostředí i k vaší pleti? 

iZdroj fotografie: PxHere.com
Mít dokonalou pleť, to je sen mnoha žen

Přečtěte si složení prodávaných výrobků

Když se podíváte, co kosmetické produkty obsahují, zeptejte se sami sebe na jednu důležitou otázku – opravdu chci tohle všechno nanášet na obličej? Dlouhý výčet složek, u kterých jeden mnohdy neví, co vlastně znamenají, nepůsobí příliš přírodně.

iZdroj obrázku: Pixabay
Efektivní peeling se dá snadno vytvořit i v domácích podmínkách

Proč tedy nepřestat vyhazovat peníze za něco, co si hravě vytvoříte doma a navíc jen ze dvou surovin, které mají stoprocentní účinky. 

Kokos a jedlá soda rozjasní vaši pleť

Sáhněte do spíže a vytáhněte kokosový olej a jedlou sodu v poměru 1:1. To jsou totiž jediné dvě ingredience, které budete potřebovat. Kokosový olej rozehřejte v malém kastrůlku a odstavte. Přisypte jedlou sodu a důkladně promíchejte. Když kokosový olej vychladne na příjemnou teplotu, začněte směs jemnými krouživými pohyby nanášet na vyčištěnou pleť.

iZdroj fotografie: iStock
Stačí pár ingrediencí, které pomohou každé pleti

Po promasírování obličeje a dekoltu opláchněte teplou vodou a hydratujte pomocí samotného kokosového oleje. Používejte maximálně třikrát týdně, abyste pokožku příliš nevysušili. Již po měsíci uvidíte výrazné zlepšení – vaše pleť bude viditelně pevnější a drobné kožní problémy (např. černé tečky, akné) se stanou minulostí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články