Přirozený způsob vybělení zubů svépomocí z pohodlí domova

Bílé zuby lze získat i jinak, než použitím nebezpečné chemie. Existují i přírodní a bezpečné metody, díky kterým mohou být zuby zase dokonale bílé.

                   

Každý z nás by chtěl mít úsměv, který odhalí bílé a zdravé zuby. Existuje mnoho drahých metod, jak toho dosáhnout, v článku se ale dozvíte způsoby, které jsou přirozené nejen pro naše tělo, ale také neohrožují životní prostředí a nebudou nás stát mnoho peněz.

Zkuste jedlou sodu nebo citronovou šťávu

Pastu si vyrobíte jednoduchým způsobem – stačí k tomu lžička citronové šťávy s přídavkem jedlé sody. Díky vlastnostem obou surovin vám pasta účinné vybělí zuby. Kyselina citronová zesvětlí sklovinu, jedlá soda je jemné brusivo, které odstraní skvrny z jejího povrchu.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Mnoho lidí touží po dokonale bílém chrupu

Další surovinou, kterou najdete ve své kuchyni a můžete ji využít na bělení zubů, je mořská sůl. Samotná jedlá soda je přírodním produktem na bělení zubů, protože je alkalická. Když do ní ještě přidáte mořskou sůl, získáte také antibakteriální vlastnosti.

Můžete také zkusit

  • 2 čajové lžičky mořské soli
  • ¼ hrnku limetkové šťávy
  • 1 sklenici teplé vody
iZdroj fotografie: Pixabay.com
K bělení zubů lze využít i známé přírodní metody

Tato směs pomůže vybělit zuby a doplnit zubní sklovinu. Podobně bude fungovat také mrkev, zkombinovaná s trochou citronové šťávy. Směs poté naneste na zuby zubním kartáčkem. Vitamin A, který mrkev obsahuje, přispívá ke zdraví skloviny a pomáhá odstraňovat žluté zabarvení.

Zkuste také kurkumu nebo slupky z pomeranče

Kurkuma má antimikrobiální, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, které jsou užitečné právě při běžných problém se zuby. Má také abrazivní účinek a odstraní změnu barvy zubů. Pokud máte rádi pomeranče, nevyhazujte kůru z nich. Bílou části slupky potírejte zuby a uvidíte, že je přirozeným způsobem rozjasníte.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Kůra z pomeranče

Limonen, který kůra obsahuje, se používá do bělících produktů, které jsou běžně dostupné v lékárnách. Dalším pomocníkem může být bazalka nebo hořčičný olej. Můžete rozdrtit čerstvé nebo sušené listy bazalky a promíchejte s hořčičným oleje. Tuto patu naneste přímo mam sklovinu, hořčičný olej má protizánětlivé a protiplísňové vlastnosti. Zubní prášek si můžete připravit ze šalvěje.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Zázračná kurkuma

Stačí k tomu 2 lžíce jedlé sody, 1 lžíce drcené sušené šalvěje, 2 lžičky mleté mořské soli a 15 kapek máty peprné. Je to velmi účinný prostředek na přirozené bělení zuby bez použití jakékoliv jedovaté chemikálie. Ať vyzkoušíte jakoukoliv doporučenou surovinu, můžete si být jisti, že výsledkem budete překvapeni. Navíc většinu z nich najdete doma ve spíži.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články