Téměř všechny ženy se odličují špatně. Většinou používají oblíbený produkt, který napáchá více škody než užitku

Odbornice na péči o pleť prozradila, jaké chyby lidé nejčastěji dělají při odličování. Vyhněte se zejména jednomu produktu, který se poslední dobou používá čím dál častěji.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tyto rady se vám budou hodit obzvlášť nyní, v sezóně večírků. Odhalte, jaké chyby děláte při odličování a kterým produktům byste se měli rozhodně vyhnout. Správné odlíčení napomůže k redukci vrásek i skvrn na vaší pokožce, proto se rozhodně nevyplatí jej podceňovat.

Takto mohou vznikat vrásky

Během dne je pokožka vystavována volným radikálům, které pronikají do hloubky pleti a poškozují kolagenová vlákna, zodpovědná za pružnost a pevnost pokožky. Tím mohou nepřímo způsobit vznik vrásek, což je jednoznačně nežádoucí. Proto nikdy nechoďte spát nalíčená, dáváte tím těmto škodlivinám čas a prostor pro negativní působení. Nečistoty se navíc usazují a vznikají černé tečky.

Tento produkt nepoužívejte

Britská dermatoložka Aama Adel hned na úvod radí, abyste ihned vyhodili odličovací ubrousky. Počet lidí, kteří je používají, se zvyšuje, přitom to není vůbec dobře. Tyto ubrousky jsou totiž napuštěny umělými vůněmi, které dráždí pokožku, a navíc pleť nedokáží účinně vyčistit. Sama radí, jakou náhradu za ně zvolit pro precizní a bezchybné odlíčení.

Je nutné dvojí čištění

Doktorka doporučuje začít odličovat micelární vodou. Pokud máte suchou pleť, doporučuje micelární vodu na bázi oleje, která bude k vaší pokožce šetrnější. Micelární voda je sice účinná, ale pro dokonale čistou pleť je potřeba použít ještě hydratační mycí gel, který potom smyjte z obličeje vlažnou vodou. Nakonec si tvář utřete do čistého ručníku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Optometrista přidává speciální tip

Optometrista Nicola Alexander-Cross, který se zabývá vadami zraku říká, že při odstraňování očního make-upu byste měli být obzvláště opatrní. Pokud si budete tuto oblast příliš třít a tlačit na ni, mohou v očních víčkách popraskat drobné cévky a to má pak za následek tmavnutí očního okolí. Na odličování očí proto raději použijte dvoufázový odličovač a na tampónek netlačte.

Jaký je váš oblíbený způsob odličování?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat