Tajné fígly, které vám ušetří čas a trable s každodenním mytím vlasů. O tomhle obchodní korporace raději mlčí

Pokud se vám opravdu hodně mastí vlasy a vy si je musíte každý den umývat, může to být tím, že některé věci děláte poněkud špatně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příliš časté mytí vlasů může podle mnoha kadeřníků způsobit více škody než užitku. Když si neustále myjete každý den vlasy, mazové žlázy produkují mnohem více tuku. Vaše vlasy se tak mastí ještě rychleji. A vy se následně dostanete do začarovaného kruhu, ze něhož se těžko hledá cesta ven. Díky těmto tipům si budete vlasy moci umývat méně často a i tak budou vypadat nádherně.

Sledujte svůj jídelníček

Aby vaše vlasy zůstaly déle krásné, vyřaďte ze své stravy veškerá mastná nebo smažená jídla. To samé platí pro cukr, bílé pečivo a různé konzervy. Tyto produkty se pokuste nahradit ovocem a zeleninou, mléčnými výrobky, libovým masem nebo ořechy. To pomůže snížit aktivitu mazových žláz.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Začněte používat suché šampony

Může se stát, že máte zrovna důležitou schůzku, ale už si nestíháte umýt vlasy. Mnohem lepší variantou, než dávat vlasy do různých culíků a účesů, je použít suchý šampon. Stačí ho nastříkat na kořínky vlasů podobně jako lak na vlasy. Počkejte 10 minut a následně si vlasy pořádně rozčesejte. Rozhodně už poté nebudou vypadat mastně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Používejte různé doplňky

Pokud máte mastné vlasy, může vám krásně pomoci šátek, který se uvazuje do vlasů. Šátky vypadají dobře s copem i s rozpuštěnými vlasy. Mohou se rovněž hodit ženám, které mají krátké vlasy. Také můžete začít používat různé květinky a sponky do vlasů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neumývejte vlasy horkou vodou

Při mytí vlasů se snažte používat vlažnou nebo teplou vodu, rozhodně ne horkou. Ta totiž zvyšuje množství tuku, který kůže vylučuje. Vlasy po umytí je ideální nechat přirozeně uschnout.

Před spaním si vlasy rozčešte

Než se rozhodnete jít spát, pořádně si rozčešte vlasy. Jakmile se položíte na postel, dejte si vlasy do nízkého culíku. Je to lepší, než spát s rozpuštěnými vlasy, protože ty se začnou rychleji mastit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Umyjte si hřeben a kartáč

Nezapomeňte pravidelně čistit své kartáče a hřebeny. Tím zabráníte tomu, aby vám nečistoty, jako jsou zbytky laku na vlasy nebo maz, slepily vlasy. Kartáče umývejte aspoň jednou týdně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Správný způsob mytí vlasů

Rozhodně si při mytí vlasů nedrhněte pokožku, naopak bříšky prstů jemně vmasírujte šampon do vlasů. Pořádně šampon smyjte, aby nezůstal na koříncích. Své mokré vlasy následně vysušte tričkem namísto ručníkem – zaručí to, že nebudou krepaté. A rovněž nezapomeňte si je pečlivě rozčesat před závěrečnou aplikací kondicionéru či balzámu.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články