Módní účesy pro ženy po padesátce aneb Jak vypadat stylově a nedělat si starosti se zdlouhavou úpravou

Získejte inspiraci na módní účesy, které skvěle padnou ženám po padesátce. Nevyžadují téměř žádnou údržbu a na své si přijde žena s jakoukoliv délkou vlasů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho žen se i v pokročilejším věku chce samozřejmě líbit svému okolí. Ne vždy se však po 50 hodí ten stejný účes, který žena nosila na vysoké škole. Kromě vzhledu se totiž mění i struktura vlasů. Hlavním úkolem účesu se v tomto věku stává zdůraznění krásy a skrytí některých nežádoucích změn, například vrásek. Ženy žijící aktivní život také velmi ocení střih, jenž nevyžaduje žádný složitý styling.

Starším dámám sluší kratší účesy

Ačkoliv dnes volba délky vlasů nezávisí na věku, mnoho stylistů doporučuje ženám po 50 spíše kratší střih. Vezměte ale v potaz některé důležité faktory. Pokud máte ochablou kůži na krku, zvolte raději vlasy vzadu trochu delší. Jestli máte hodně vrásek na čele, zkuste módní ofinu, která sedne ke všem účesům. Mnoho žen trápí nevýrazné kontury obličeje, ty můžete zvýraznit pomocí několika pramenů po bocích obličeje, které vám ho orámují a zdůrazní.

Nejlepší účesy pro dlouhé vlasy

V minulosti byly ženám po 50 dlouhé vlasy zapovězeny, ale dnes je vše jinak. Pokud máte stále husté a zdravé vlasy, není důvod se jich vzdávat. Nejlepším řešením je sestříhání vlasů do více vrstev a přidání jemných vln. Vlasy by neměly zcela zakrývat ramena, aby dlouhý účes stále vypadal lichotivě. Pokud vlasy nemáte tak husté, ale chtěly byste nosit dlouhý střih, zvolte kaskádu okolo obličeje. Začněte ofinou a postupně vlasy sestříhejte okolo obličeje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Střední délka je nejuniverzálnější

Střední délka vlasů vám pomůže zakrýt všechny nedostatky, ale zároveň podtrhnout hezké rysy. Pokud vás netrápí ochablý krk, vyzkoušejte mikádo ve tvaru podkovy. Vlasy jsou vzadu trochu kratší a směrem dopředu se lehce prodlužují, takže vytvářejí módní tvar. Skvělá je také nedbalá elegance polodlouhých vlasů postupně sestříhaných okolo obličeje. Dva prameny po stranách lemují tvar obličeje a delší zbytek volně splývá.

Krátké střihy omlazují

Nejkratším střihům se přezdívá anti-aging střihy. Vhodně zvolený účes vás může omladit až o 10 let. Velmi sluší štíhlým ženám, protože zdůrazní jejich křehkost a půvab. Jsou také nenáročné na údržbu. V létě nepřekáží a v zimě se příliš nezacuchají. Vyzkoušejte zkrácené mikádo ostříhané do podkovy. Nejdelší vlasy vepředu by měly končit u čelisti, aby zvýraznily kontury obličeje. Velmi moderní je krátký střih „na kluka”, který sluší všem ženám bez ohledu na typ postavy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Možnosti stylingu vašeho účesu

Mezi ženami po 50 je velmi moderní nedbalá elegance. Vlasy by neměly být uhlazené, protože právě objem vašeho střihu je to, co vás ve výsledku omladí. Rovné střihy zdůrazňují vrásky, proto je lepší mít okolo obličeje pár kratších pramínků. Všechny účesy může oživit a doplnit ofina. Samozřejmě mnoho žen v tomto věku již ví, co jim sluší, ale rady stylisty nebo kadeřníka nejsou na škodu. Vyzkoušejte nový účes a třeba vás překvapí, jak vám změna bude slušet.

Jaký účes nosíte nejraději?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?