Zejména ženy po čtyřicítce by měly znát tyto make-upové tipy. Stačí trocha citu a líčení vám ubere klidně 10 let

Abyste díky make-upu dosáhly mladistvého vzhledu, budete potřebovat pouze tři věci. Jedná se o správnou aplikaci, kvalitu produktu a také techniku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Samozřejmě že existuje několik výjimek, ale víceméně každá žena chce vypadat mladší. K dosažení tohoto cíle se mnoho videí, reklam a značek zaměřuje především na různé krémy a séra. Ale jedna dáma sdílela několik úžasných tipů, jak vytvořit mladistvější vzhled pomocí make-upu. A zvládne to vlastně každá žena během několika minut.

1) Správný krém

Nejdůležitější ze všeho je správné použití hydratačního krému před nanesením make-upu. Můžete si buď koupit úplně nový krém, nebo používat ten, který už máte doma, je to vlastně jedno. A poté už si vyberte, jestli chcete raději make-up s lehkým nebo plným krytím, a ten naneste.

2) Korektor

Pokud vás trápí kruhy pod očima nebo se vám sem tam vytvoří na obličeji nějaký pupínek nebo zarudlá skvrna, je skvělým pomocníkem právě korektor. Ten nanášejte pomocí štětce a myslete na to, že není nutné velké množství, opravdu stačí jen troška.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Obočí

Mnoho žen si stále neuvědomuje, že obočí je ve vzhledu opravdu velmi důležité. Dávejte si pozor na to, aby na obličej nebylo vaše obočí příliš silné. Je třeba nanést správnou barvu a také sledovat přirozené umístění vašeho obočí.

4) Oční stíny

V tomto bodě bude nejlepší, když budete používat neutrální paletku, ve které dominují hnědé odstíny. Můžete tak vytvořit krásný, ale především přirozený vzhled. Důležité je začít v koutku očního víčka a poté vyplnit hlavní oblast.

5) Linky nebo tužka na oči

Je jedno, jestli se rozhodnete pro tekuté linky nebo pro obyčejnou tužku na oči. Hlavně se snažte, aby se vám podařilo vytvořit co nejtenčí linku. Silné oční linky totiž mohou na váš vzhled působit opačně. Proto pokud se vám nedaří linku namalovat, raději ji nemalujte vůbec.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Řasenka

Možná pro vás bude zajímavé to, že řasenku byste měly nanášet pouze na horní řasy. Nanesení na spodní řasy totiž stahuje obličej dolů. A když se snažíte vypadat mladší, je to to poslední, co chcete.

7) Kontura

Ženy, které mají suchou pokožku, většinou chtějí vynechat konturování a především bronzer. Ale když použijete třeba krémové produkty a správně je nanesete, ve výsledku uvidíte, že bez konturování to zkrátka nejde.

8) Tvářenka

Rozhodně byste se měly vyhnout růžovým nánosům, které ženy mnohdy tvářenkou udělají. Použijte spíše barvu, jež lichotí vaší pleti, a kdykoliv štětec přetřete v produktu, oklepejte ho o ruku. Tím se vám podaří vytvořit přirozený vzhled.

iZdroj fotografie: Depositphotos

9) Rozjasňovač

Možná už jste slyšeli o produktu, který dokáže rozzářit unavenou pleť. Ano, řeč je o rozjasňovači, bez něhož si mnoho žen nedokáže představit svoji make-up rutinu. Především je skvělý, když jdete na večeři nebo na party.

10) Rtěnka

Za prvé je důležité používat konturovací tužku na rty. Ta by měla být o něco tmavší než rtěnka. Rozhodně ale zůstávejte u stejných odstínů barev. Čím je žena starší, tím světlejší odstín rtěnky by měla používat. Tmavší barvy působí drsně. A potřebujete jen malé množství rtěnky.

Jak vypadá vaše denní líčení?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články