Pouhá 1 minuta oční masáže zaručí okamžitý úbytek vrásek. Omládněte až o 10 let i bez lékařských zákroků

Naučte se masážní cvičení, které má nejen léčebné, ale také zkrášlující účinky na vaši pleť. Hravě si poradí s vráskami kolem očí, kterých se obává snad každá žena.

                   

Pokožka v okolí očí je velmi jemná a citlivá. To proto bývá první oblastí, na které je možné pozorovat známky stárnutí. Vráskami, které dokáží potrápit nejednu ženu, jsou pak vějířovité vrásky ve vnějším koutku oka. Ty se objevují nejčastěji kolem 30 let věku, ale viditelné mohou být i dříve. Pokud se s nimi potýkáte i vy, můžete se jich zbavit za pomoci snadného masážního cvičení. Dobrou zprávou je, že je opravdu krátké a je zdarma.

Vrásky eliminujete za pomoci šiacu

Šiacu (psáno také Shiatsu) je japonská masážní technika, která se soustřeďuje na akupunkturní dráhy a body, přičemž se snaží obnovit přirozený tok energie a nastolit tak v těle energetickou rovnováhu. Jedná se rovněž o jednu z nejjednodušších masáží, kterou se můžete naučit a která má velký vliv na celkové zdraví a pohodu organismu. S jeho pomocí se rovněž zbavíte drobných vějířovitých vrásek v okolí svých očí. Za vznikem těchto vrásek stojí celá řada faktorů, jimiž jsou například věk, kouření nebo UV záření.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V případě, že jste na svém obličeji tyto vrásky objevily, můžete se jich zbavit za pomoci snadného masážního cvičení šiacu. V prvním kroku si přiložte ukazováčky na vnější koutky očí a oblast nechte prohřát teplem svých prstů. Dále prsty na koutky přitlačte a zase je uvolněte. Přejíždějte s nimi směrem ke spánkům a dbejte na to, abyste na pokožku netlačili moc či naopak příliš málo. Opakujte 3krát po dobu 3 vteřin.

Vrásky pod očima budou minulostí

Dalšími nepříjemnými vráskami v okolí očí jsou ty vznikající bezprostředně pod nimi. Abyste vrásky odstranili, přiložte ukazováček, prostředníček a prsteníček na kost přímo pod očima a lehce je k pokožce přitiskněte. Prsty držte přitisknuté 10 vteřin, poté je uvolněte. Cvičení opakujte 2krát za sebou. Šiacu vám rovněž uleví od otoků očí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Abyste se jich zbavili, postačí vám k tomu pouze vaše ukazováčky a ten správný pohyb. Ukazováček dejte do vnitřního koutku oka a jemně zatlačte a zase povolte. Dále jím jeďte šikmo dolů až k lícní kosti a pak šikmo nahoru až k vnějšímu koutku oka, kde zase ukazováček krátce přitlačte. Vaše prsty tak opíší jakési písmeno V. Cvičení opakujte 3krát.

Jak s vráskami v okolí očí bojujete vy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund