Nejžhavějším trendem posledních měsíců jsou matné nehty. Známe 3 snadné způsoby, jak tohoto efektu docílíte

Pokud nechcete moc utrácet za návštěvu salonu a obvykle si lakujete nehty doma, trendy matného vzhledu dosáhnete i s oblíbeným lakem. Poradíme, jak na to.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dokonalý vzhled podtrhují upravené nehty, ideálně v tom nejmódnějším stylu. Jakmile vsadíte třeba na příliš dlouhé nehty upravené do špičky, které budou nalakované perleťovým lesklým lakem, budete mimo. Mezi nejžhavější trendy nehtového designu totiž patří matné laky a co nejpřirozenější tvary. Pokud péči o nehty zvládáte bez návštěvy nehtového salonu a chcete matné nehty, lesklých laků se nezbavujte.

Existují 3 metody, jak lak zmatnit

Matné laky na nehty se stávají čím dál oblíbenějšími. Budí totiž vysoce elegantní dojem, díky nim nehty vypadají velmi sofistikovaně a stylově. Když matný lak propojíte s lesklým, můžete vytvořit naprosto jedinečný styl, který bude každý obdivovat. Při domácí úpravě nehtů lze snadno docílit matnosti, aniž byste musely kupovat speciální laky. Máme 3 tipy, jak vytvořit matný vzhled vašich nehtů.

Vytváření matného laku může být zábava. Pokud jste však fanynkami vícebarevných, perleťových a třpytivých laků, nebudete z výsledku úplně nadšené. Matně nalakované nehty totiž nejlépe vypadají, když použijete jednobarevný lak. Jestliže se nehodláte vzdát zářivých prvků, zkuste s nimi experimentovat, až když matný lak zaschne. Pak na něj nasypejte trochu sypkých třpytek.

1) Pára

Zřejmě nejjednodušším způsobem, jak vytvořit matný vzhled, je využít páru. Dejte pánev na sporák, nalijte do ní trochu vody a zahřejte. Nehty si nalakujte jako obvykle. Jakmile se nad pánví vytvoří pára, položte nad ni ruku na 3 až 5 sekund. Pomalu rukou otáčejte, aby se pára měla šanci dostat do všech částí nehtů. Vytvoří na nich rovnoměrný matný povrch. Původně lesklý lak by se měl zmatnit a nemělo by to mít vliv na odstín barvy.

2) Pudr

Můžete také oblíbený lak smíchat s nějakým druhem pudru, který ho zmatní. Například s kukuřičným škrobem, práškem do pečiva nebo jemnou moukou. Postup je snadný. Do malé misky dáte trochu laku, do kterého pečlivě vmícháte trochu pudru. Lak musí zůstat snadno roztíratelný, i když může být o trochu hustší než obvykle. Pak si směsí nalakujte nehty a po zaschnutí budou matné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Vrchní vrstva

Pokud si lakujete nehty a nakonec dáváte ještě vrchní vrstvu laku, aby manikúra déle vydržela, budete postupovat stejně i v případě matný nehtů. Akorát namísto klasického bezbarvého lesklého vrchního laku použijete matný. V obchodě ho dobře poznáte, protože je v lahvičce zakalený a jakoby mléčný. Na výslednou barvu bude vrchní vrstva matného laku mít vliv. Počítejte s tím, že ji zesvětlí, nebo změní.

Jaké tipy máte na vytvoření matného vzhledu nalakovaných nehtů?

Zdroj: EvergreenBeauty

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články