Mandlový olej – zázrak přírody nebo marketingový tah?

Chcete, aby Vaše pokožka zářila a byla hydratovaná od hlavy až k patě? Zkuste přírodní mandlový olej. Věděli jste, že se mandlový olej využíval již ve starověké čínské a ajurvédské medicíně, kde s jeho pomocí léčili projevy ekzému a suché pokožky?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Již od pradávna je známo, že mandlový olej velmi dobře hydratuje.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mandlový olej je hit nejenom v kosmetice

Kde se vzal

Mandlový olej se získává ze za studena lisovaných surových mandlí, přímo z mandlových stromů, které původně pochází ze severoafrického kontinentu. V dnešní době se mandle již exportují z celého Středomoří. Tyto malé oříšky obsahují velké množství minerálů a vitamínů, které jsou prospěšné pro celé tělo a také snižují hladinu cholesterolu. Jeho chuť i vůně je výrazně mandlová a běžně se tento olej přidává do léků, které jsou určené pro rekonvalescenci po nemocech.

Vyřeší všechny Vaše běžné problémy s pokožkou

Tento zázrak obsahuje velké množství vitamínu E, vitamínu A, mononenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, draslík a zinek a tím pádem je velmi šetrný a hypoalergenní, takže ho můžeme použít dokonce i na velmi citlivou pokožku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mandle jsou nejenom chutné. Jsou i základem pro přípravu oleje

Mezi jeho největší přednosti patří to, že je:

  • Zvlhčující
  • Protizánětlivý
  • Antioxidační

Největší přínosy mandlového oleje

Jeho nejznámější předností je již zmiňovaná hydratace neboli okamžité zvlhčení kůže. Protože má skvělé regenerační a zklidňující účinky je často využíván na problémy se suchou, až velmi suchou pokožkou. Jestli tento zázrak chcete vidět na vlastní oči, aplikujte jej po celé tváři a na tělo, kdy zvláštní pozornost věnujte chodidlům a suchým až šupinatým oblastem na těle.

Také je hodně používán ženami v těhotenství proti vznikajícím striím, a díky vitamínu A zpomaluje také známky stárnutí.

Olej můžete použít i na odstranění hodně odolného make-upu. Jelikož se rychle vstřebává, můžete ho nanášet kdykoliv během dne, nejlépe ráno po vyčištění pleti nebo večer před spaním. Je také vhodný i na velmi citlivou pokožku, takže není problém jej využít i na děti. Vyzkoušet ho můžete bez problémů i na vlasy, které po něm budete mít krásně lesklé a hebké.

Nevýhody používání

Mandlový olej není vhodný pro ty jedince, kteří jsou alergičtí na mandle nebo ořechy obecně, nebo pro osoby, které mají problém s akné a s mastnější pletí. Pokud tedy patříte mezi ně, doporučujeme využít olej jiného druhu, např. šípkový nebo méně známý rakytníkový.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články