Mandlový olej – zázrak přírody nebo marketingový tah?

Chcete, aby Vaše pokožka zářila a byla hydratovaná od hlavy až k patě? Zkuste přírodní mandlový olej. Věděli jste, že se mandlový olej využíval již ve starověké čínské a ajurvédské medicíně, kde s jeho pomocí léčili projevy ekzému a suché pokožky?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Již od pradávna je známo, že mandlový olej velmi dobře hydratuje.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mandlový olej je hit nejenom v kosmetice

Kde se vzal

Mandlový olej se získává ze za studena lisovaných surových mandlí, přímo z mandlových stromů, které původně pochází ze severoafrického kontinentu. V dnešní době se mandle již exportují z celého Středomoří. Tyto malé oříšky obsahují velké množství minerálů a vitamínů, které jsou prospěšné pro celé tělo a také snižují hladinu cholesterolu. Jeho chuť i vůně je výrazně mandlová a běžně se tento olej přidává do léků, které jsou určené pro rekonvalescenci po nemocech.

Vyřeší všechny Vaše běžné problémy s pokožkou

Tento zázrak obsahuje velké množství vitamínu E, vitamínu A, mononenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, draslík a zinek a tím pádem je velmi šetrný a hypoalergenní, takže ho můžeme použít dokonce i na velmi citlivou pokožku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mandle jsou nejenom chutné. Jsou i základem pro přípravu oleje

Mezi jeho největší přednosti patří to, že je:

  • Zvlhčující
  • Protizánětlivý
  • Antioxidační

Největší přínosy mandlového oleje

Jeho nejznámější předností je již zmiňovaná hydratace neboli okamžité zvlhčení kůže. Protože má skvělé regenerační a zklidňující účinky je často využíván na problémy se suchou, až velmi suchou pokožkou. Jestli tento zázrak chcete vidět na vlastní oči, aplikujte jej po celé tváři a na tělo, kdy zvláštní pozornost věnujte chodidlům a suchým až šupinatým oblastem na těle.

Také je hodně používán ženami v těhotenství proti vznikajícím striím, a díky vitamínu A zpomaluje také známky stárnutí.

Olej můžete použít i na odstranění hodně odolného make-upu. Jelikož se rychle vstřebává, můžete ho nanášet kdykoliv během dne, nejlépe ráno po vyčištění pleti nebo večer před spaním. Je také vhodný i na velmi citlivou pokožku, takže není problém jej využít i na děti. Vyzkoušet ho můžete bez problémů i na vlasy, které po něm budete mít krásně lesklé a hebké.

Nevýhody používání

Mandlový olej není vhodný pro ty jedince, kteří jsou alergičtí na mandle nebo ořechy obecně, nebo pro osoby, které mají problém s akné a s mastnější pletí. Pokud tedy patříte mezi ně, doporučujeme využít olej jiného druhu, např. šípkový nebo méně známý rakytníkový.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů