Tmavé kruhy pod očima vám přidají klidně 15 let. Zbavte se jich přes noc – pomocí zeleniny

Pokud máte tmavé kruhy pod očima, zkuste přírodní ingredienci, kterou určitě máte doma. Příroda je mocný pomocník.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tmavé kruhy pod očima si lidé nejčastěji spojují s nemocí. Pokud je máte, vypadáte unaveně a nezdravě. Příčinou jejich vzniku může být téměř cokoli. Fialové, modré nebo tmavě hnědé kruhy však také mohou být podle odbornice Cynthiy Cobb způsobené stárnutím, alergií, častým výskytem na slunci, mnutím očí, či je můžete mít kvůli pigmentové nepravidelnosti pokožky, dědičnosti i nezdravému životnímu stylu.

Na nepříjemné kruhy zabere brambora

Existuje řada lékařských i přírodních metod, jež pomohou výskyt tmavých kruhů pod očima zmírnit. Pokud je máte kvůli únavě, stačí si dopřát každou noc dostatek kvalitního spánku. Mezi populární recepty, jak můžete bojovat s těmito nepříjemnými projevy, patří přiložení plátků okurky na víčka, případně ledové nebo kofeinové obklady. Méně známé metody, které slibují zázračné účinky, využívají sílu obyčejných brambor.

1) Brambora a citron

K eliminaci tmavých kruhů pod očima vám pomůže brambora a šťáva z citronu. Syrovou bramboru rozmačkejte a smíchejte s citronovou šťávou. Na vyčištěnou pleť pak masážními pohyby směs naneste a nechte působit 20 minut. Oblasti kolem očí se však vyhněte. Nakonec obličej opláchněte vlažnou vodou. Složky obsažené v obou surovinách pomohou pleti získat zpět přirozenou barvu.

2) Brambora a cibule

Jednu syrovou bramboru rozmačkejte a smíchejte s půlkou rozdrcené cibule. Vzniklou kaši pak pečlivě naneste na předem důkladně vyčištěnou pleť na obličeji. Opět se vyhněte citlivé oblasti kolem očí. Nechte působit 15 minut a nakonec obličej omyjte ve studené vodě. Pokožka se rozzáří a kruhy zblednou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Brambora a okurka

Ke zlepšení stavu pokožky v obličeji, a tedy i zmenšení kruhů pod očima, vám pomůže i kaše, kterou snadno vyrobíte z jedné syrové brambory a půlky salátové okurky. Vyčistěte pleť a směs na ni krouživými pohyby postupně nanášejte. Nechte ji na obličeji působit 25 minut, poté ji smyjte studenou vodou. Pleť bude hned vypadat zdravější.

4) Brambora a mrkev

Na tento recept na zmírnění kruhů pod očima budete potřebovat jednu syrovou bramboru a půlku mrkve. Obě ingredience rozdrťte a smíchejte. Směs naneste na obličej a nechte ji působit 20 minut. Nakonec tvář opláchněte ve studené nebo vlažné vodě. Budete překvapení, jak se prospěšné látky podepíší na bezchybném vzhledu pokožky.

Jaké metody používáte pro eliminaci kruhů pod očima?

Zdroj: HealthLine
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů