Jak na perfektní manikúru, když máte křehké a lámavé nehty? Ženy z celého světa si nemohou vynachválit olej a citronovou šťávu

Jestli máte křehké a lámavé nehty, rozhodně to neznamená, že byste si nemohly udělat manikúru. Je to jednodušší, než si myslíte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud máte zrovna v plánu někam vyrazit, rozhodně si nezapomeňte udělat nehty. Tohoto detailu si totiž většinou všimne úplně každý a není dobré, když má žena okousané a ošklivé nehty. Jestliže máte jemné a lámavé nehty, nevadí. I s nimi můžete vykouzlit perfektní manikúru. Stačí postupovat podle těchto jednoduchých rad.

Péče o nehty

Chcete-li si dělat manikúru doma, je nejdůležitější o nehty správně pečovat. Na nehtové lůžko skvěle působí výživný krém a směs vitamínů A, D a E. Také zařaďte do jídelníčku olivový olej a citronovou šťávu. Olej totiž dokáže vaše nehty i posílit.

Výživa nehtů

Rozhodně byste měly myslet na výživu a posílení nehtového lůžka. Zařaďte tuto péči do vaší každodenní rutiny a uvidíte, jaké to přinese výsledky. Dalším krokem je samotná manikúra. Ihned vyhoďte kovové pilníky, ty nejsou a nikdy nebudou dobré. Nehet se po něm totiž začne odlupovat. Raději použijte speciální pilník.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Také je důležité, jakým směrem budete pilník používat. Měly byste pilovat od okraje ke středu. Pokud došlo k poškození nehtu, použijte bezbarvý lak, abyste předešly dalším problémům. Lak také zvlhčuje kůžičku a posiluje strukturu nehtu. Můžete také použít nějaký speciální druh laku.

Masky na nehty

Na internetu najdete velké množství receptů na různé masky na nehty, ale ten pravý by měl obsahovat především éterické oleje a soli. Rozhodně budete potřebovat nějakou nádobu, do které se vám vejdou obě ruce současně. Také byste měly používat pouze minerální převařenou vodu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do této lázně si můžete přidat cokoliv budete chtít. Například mořskou sůl, jód, esenciální oleje dle vlastního výběru, aroma a především jednu lžičku olivového oleje. Jakmile tato směs vychladne, můžete do ní ponořit ruce. Ty ve vodě nechte alespoň 20 minut, vždy před spaním.

A můžete lakovat

Nejoblíbenější barvou na nehty je samozřejmě nějaká růžová a nevýrazná, protože vypadá nejen přirozeně, ale také se hodí ke všemu. Francouzská manikúra též nikdy nevyjde z módy, pokud si ji chcete nějak ozvláštnit, můžete přidat neonové barvy. Rozhodně to bude vypadat krásně. Avšak samozřejmě záleží pouze na vás, jakou barvu si na nehty nanesete.

Kterou barvu si na nehty dáváte nejčastěji?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?