Kila navíc se dají oblečením schovat, ale také nechtěně zvýraznit: Vzory udělají své, stejně tak výběr doplňků

Dosáhnout štíhlejšího vzhledu je možné i bez sportování a diet. Háček je v tom, že musíte změnit své zvyky. Když se budete hrbit a nosit beztvaré oblečení, půjde to těžko.

žena s plnými tvary vybírá oblečení i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Snem každé ženy je dokonalé štíhlé tělo. Pokud ale máte plnější křivky nebo jiné nedokonalosti, dají se hravě eliminovat. Řeč není o dřině v posilovně nebo drastických dietách, jejichž efekt bývá sporný, ale o citu v oblékání. Dobře zvolené kousky oblečení, doplňků, obuvi spolu s vyladěním účesu a správným držením těla umějí udělat doslova optické divy. Jako mávnutím kouzelného proutku okamžitě uvidíte, jak nadbytečná kila zmizí.

1) Padnoucí oblečení

Noste oblečení, které vám padne. Jakmile je byť jen o číslo větší nebo menší, okamžitě je to znát. Zbavte se příliš těsných věcí, které zdůrazňují špeky. Vyvarujte se i moc volného oblečení, které přidává na objemu. Vsaďte na oblečení, které lehce obepíná tělo, ale netlačí. To samé platí i v případě spodního prádla. Spousta žen nosí špatnou velikost podprsenky. Vzadu na bocích nesmí vytvářet špeky a prsa nemohou přetékat.

2) Pas jako vosa

Upozorněte na svůj pas. Jde o snadné řešení, jak můžete vypadat okamžitě štíhlejší. Vybírejte si vypasované košile a střihy, které obsahují pásky, vzory, texturu nebo prošívání, které přitáhnou pozornost k pasu.

Šaty s páskem iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Prsa a boky

Oblečení by mělo zdůrazňovat prsa a boky. Ještě víc pak vynikne štíhlý pas. Noste košile, sukně a šaty, které se v oblasti boků rozšiřují. Skvělou volbou jsou i topy, které zvětšují hrudník. Halenky s volánky nebo s kapucí a nesmí chybět výstřih. Na rolák zapomeňte.

4) Dobrá linie

Skvělý střih a lemy na oblečení pomohou vytvořit iluzi dokonalé linie křivek. Správné lemy sukní, sak, halenek a dalších kusů oblečení podstatně ovlivní celkový vzhled. Vyhněte se oblečení, jako jsou capri, sukně k lýtkům a pytlovité šortky, které přidávají na objemu. Nejlepší volbou jsou džíny s rovnými nohavicemi nebo sukně áčkového střihu ke kolenům.

5) Lichotivé doplňky

Doplňky mohou celkový vzhled ovlivnit víc, než si myslíte. Například dlouhé náhrdelníky snadno vytvoří táhlý a štíhlý vzhled. Vhodné jsou také výrazné doplňky, jako velké a barevné náramky, které přitáhnou pozornost k zápěstí. V porovnání s ním bude celé tělo vypadat menší. Podobně fungují i náušnice a čelenky.

oblečení pověšené na ramínkách iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Barvy a vzory

Iluzi štíhlejší postavy pomohou navodit barvy a vzory na oblečení. Samozřejmě, že platí stará dobrá zásada nosit černou. Tmavé barvy obecně snižují množství viditelných nedokonalostí těla. Kombinujte ji se světlými akcenty a doplňky v oblasti pasu, zápěstí, krku a nohou. Skvěle vypadají kousky se svislými pruhy, díky kterým budete vypadat vyšší a štíhlejší. Pozor na velké vzory. Když nevyberete správné, mohou postavu opticky zvětšit.

7) Nevhodné oblečení

Vyhněte se stylům, které přidávají na objemu. Například nadýchaným topům, ve kterých spousta žen může vypadat jako těhotné, nebo třeba silným svetrům.

8) Tvarovací prádlo

Stahovací prádlo není nikdy na škodu. Postava pak vypadá štíhlejší. Kousky z elastických vláken drží tělo na klíčových místech. I když jsou těsné a často nepohodlné, úžasně fungují.

Tvarovací zeštíhlující prádlo iZdroj fotografie: Depositphotos

9) Držení těla

Můžete si obléct cokoliv, ale když budete nahrbení, nikdy nedocílíte štíhlejšího vzhledu. Při správném držení těla si stáhnete břicho, narovnáte záda, zakloníte ramena a budete vypadat klidně o 10 kilogramů hubenější.

10) Podpatky

Když si obujete boty na podpatcích, držení těla se přirozeně mění. Správně nastavíte boky, abyste zastrčili pozadí, udržujete rovná záda a ramena. To způsobí, že opticky vypadáte štíhlejší.

11) Hlava

Správné držení hlavy je důležité. Kromě vzpřímeného postoje by také brada měla směřovat nahoru. Nebudou se vám dělat faldíky a budete vypadat štíhlejší.

Jaké triky používáte k optickému zeštíhlení postavy?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články