10 triků, díky kterým budete vypadat štíhlejší. Neuvěříte, kolik toho změní pouhá obuv nebo šperky

Díky těmto jednoduchým trikům můžete během pár sekund vypadat o několik kilogramů lehčí. Zjistěte, jak váš vzhled ovlivní volba účesu nebo správný make-up.

nadváha i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každá žena by chtěla vypadat úžasně, i když ji zrovna trápí pár kilo navíc. Někdy stačí pouze drobná změna šatníku, která vám zajistí optické zeštíhlení postavy. Co na sebe oblékat a jaké doplňky zvolit? Řiďte se těmito triky a budete vypadat skvěle při každé příležitosti.

1) Správná obuv

Pokud chcete, aby vaše nohy působily delší a štíhlejší, noste obuv neutrálních odstínů. Hnědá, béžová nebo i bílá by měly být vašimi nejlepšími kamarádkami. Vyhněte se botám, které mají pásky okolo nártů či kotníků, jelikož opticky velmi zkracují nohy, což je zbytečné.

2) Zeštíhlující spodní prádlo

Abyste rychle a efektivně pozvedly svou siluetu na novou úroveň, vyzkoušejte tvarující spodní prádlo. Pomůže vám vyhladit všechny nedokonalosti a je vhodné ke každému typu oblečení. Je užitečné i pro ženy, které trápí povislá kůže po porodu nebo po hubnutí.

iZdroj fotografie: Pixabay

3) Problémové partie

Pokud je na vašem těle část, se kterou nejste spokojené, snažte se ji nezvýrazňovat oblečením. Květiny na bocích sice upoutají pozornost ostatních, ale vaše boky tak zdůrazní možná více, než byste si přály. Zkuste raději jednobarevné oblečení tmavších odstínů.

4) Nepadnoucí oděv

Zbavte se nepadnoucího oblečení. Ve vašem šatníku by nemělo být žádné místo pro kousky, které jsou vám malé, nebo naopak příliš velké. Takový oděv zvýrazní totiž nedokonalosti a přidá vám mnoho nechtěných kilogramů navíc. Dbejte také na to, aby vám padl střih.

5) Vhodné materiály

Nekupujte oblečení z tuhých a těžkých materiálů. Vyhněte se také velkým potiskům a asymetrickým obrázkům na oděvu. Volte kousky z hladkých a vzdušných materiálů, které by měly být i pružné pro vaše pohodlí. Takový výběr udělá velký rozdíl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Důležité jsou i doplňky

Šátky a roláky vám mohou přidat mnoho kil navíc. Pokud rády nosíte šátky, nenoste je uvázané těsně kolem krku, ale raději je mějte trochu volněji. Nejlepší volbou bude dlouhý náhrdelník, který opticky prodlouží váš krk, čímž vás účinně zeštíhlí. Doplňte ho také podobnými náušnicemi.

7) Nehrbte se

Divily byste se, jak moc dokáže postoj ovlivnit celkový dojem z druhého člověka. Nejlepší trik pro ženy, které chtějí vypadat vyšší a štíhlejší, je držet záda rovně a přestat se hrbit. Tohoto zlozvyku byste se měly vzdát i proto, že kromě vzhledu může škodit i vašemu zdraví.

8) Volba účesu

Pokud chcete, aby vás účes opticky zeštíhlil, zajděte si k ověřenému kadeřníkovi nebo za stylistou. Obecně platí, že vám lépe padnou kratší účesy, jež vám zvládnou rychle dodat lehkost a eleganci. Dobrou volbou je také postupné sestříhání vlasů okolo obličeje, který se tak orámuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

9) Konturování obličeje

Iluze štíhlejšího obličeje můžete dosáhnout i bez chirurgických zákroků. Tajemství spočívá ve správném konturování obličeje. Hlavní pravidlo je následující: ztmavit oblasti, které chceme zeštíhlit, ale naopak zesvětlit oblasti, na něž chceme upozornit.

10) Důležitost opálení

Opálená pokožka jednoznačně vypadá zdravěji, navíc opticky zeštíhluje celou postavu. Pokud se nerady opalujete, nebo k tomu zrovna není vhodné roční období, využijte samoopalovací krém. Udržujte pokožku hydratovanou, aby vypadala svěže a mladistvě.

Jaké další triky pro zeštíhlení znáte?

Zdroj: Merakilane

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund