Na oblíbeném kartáči na vlasy si po pár dnech můžete všimnout zbytků vlasových přípravků, mastnoty a prachu, které na něm ulpívají. Přečtěte si, co s tím.
Nejdříve odstraňte všechny vyčesané vlasy, které na kartáči zůstaly. To někdy může trvat déle. Pokud máte kartáč s hustšími štětinami, můžete na odstranění namotaných vlasů použít jiný plastový hřeben, kterým štětiny projedete a namotané vlasy tak ze štětin vytáhnete. U kartáčů s drátky, nebo plastovými tyčkami postačí třeba obal propisky, nebo zašpičatělá špejle kterou vlasy oddělíte od povrchu kartáče a pak snadno vytáhnete.
Ulpělých nečistot a zbytků stylingových přípravků, které jsou na kartáči nalepeny se nejlépe zbavíte ponořením do teplé mýdlové vody. Na pomoc můžete vzít i jedlou sodu, ale jen u umělohmotných kartáčů. Pokud se špína sama neodmočí, použijte čistý kartáček na zuby, nebo jiný čistý kartáček s jemnými štětinami, který vyhradíte pouze k tomuto účelu. Po vydrhnutí nezapomeňte kartáč důkladně vysušit a i potom jej nechat na místě, kam může proudit vzduch.
Kdy a proč je potřeba kartáč vyměnit za nový
Obecně lze říci, že běžné kartáče na vlasy je vhodné vyměnit každý rok. I přes pravidelnou údržbu nemáte kontrolu nad tím, jak vypadají pod gumovou vrstvou se štětinami a jeho výměnou se bráníte proti případnému neblahému působení mikroorganismů, které se tam mohou ukrývat. Ty kvalitnější a dražší, které podobné schovávačky nemají, měňte vždy, když zpozorujete nějaké poškození, nebo nejste spokojeni s výsledkem jejich používání.