Jak se zbavit kuřích ok rychle a efektivně

Udržet nohy zdravé a krásné nemusí být nadlidský úkol. Pokud se objevují kuří oka, není třeba na pedikúru. Odstranit je lze efektivně a jednoduše v pohodlí domova. Stačí použít tuto metodu.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Nemoci chodidel mohou být velmi nepříjemné zvláště proto, že se obvykle ozývají jak při chůzi, tak při odpočinku. Nesprávná péče o chodidla může vést k rozvoji velkého množství neduhů, kterých se velmi těžko zbavuje, a mezi nimiž jsou nejvýraznější kuří oka, různé mykózy, suchá kůže nebo mozoly. Existuje však jeden postup, který je založený na běžných surovinách, které máme všichni doma, a který může pomoci od všech nepříjemností spojených s pocením nohou či nesprávnou obuví – nemusíte tak kupovat drahé přípravky, jejichž účinnost je obvykle poměrně diskutabilní.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nejenom návštěva pedikérky může být řešením

Jak na péči o chodidla

Nejčastější problémem, kterým začínají potíže s chodidly, je suchá a ztvrdlá kůže. Standardně se vyskytuje na patách, může se však odlupovat po celé délce chodidla. Zabránit jejímu rozšiřování, stejně jako mykotickým onemocněním či rozvoji kuřích ok, můžete prostřednictvím tohoto jednoduchého přípravku, který si můžete sami doma vyrobit z běžných ingrediencí (jelikož se nejedná o agresivní látky, nemusíte se bát, že by jeho aplikace mohla mít nějaké vedlejší účinky).

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Stačí snadný postup a kuří oka budou pryč

Účinný přípravek na léčbu nemocí chodidel

K přípravě tohoto prostředku budete potřebovat:

  • Šťávu z jednoho citronu
  • 5 tablet aspirinu
  • Pemzu

Příprava pak spočívá v rozdrcení aspirinu na jemný prášek. Ten je následně smíchán s citrónovou šťávou do hladké pasty (pokud není šťávy dost, můžete přidat trochu vody). Takto připravené léčivo se následně aplikuje na postižená místa. Před aplikací nohy pečlivě umyjte od všech nečistot. Standardně by měl být přípravek nanášet na postižená místa v tenké vrstvě a poté ponechat působit 30 minut.

iZdroj obrázku: PxHere.com

Následně prostředek opláchnete dostatečným množstvím teplé vody a očistěte pemzou – jejím prostřednictvím by se vám mělo podařit odstranit veškerou odumřelou kůži. Poté hydratujte kůži tělovým mlékem. Abyste zajistili optimální a dlouhodobé působení přípravku, měl by být celý postup opakován alespoň třikrát za týden.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články