Pět způsobů, kterými odbouráte tuk z obličeje | DámskýDeník.cz

Účinný fígl, jak se zbavit druhé brady. Přebytečný tuk z obličeje zmizí, budete vypadat jako z titulní strany magazínů

Přebytečný tuk v obličeji je problém, který trápí mnoho žen ve středním věku. Podívejte se tak na způsoby, kterými jej můžete co nejlépe eliminovat.
i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nadměrný přírůstek hmotnosti může mít za následek nadměrné hromadění tuku v obličeji, což je pro některé ženy nepředstavitelný problém. Největším nepřítelem dam ve středním věku je tak například dvojitá brada, baculaté tváře a tuk kolem krku. Make-up a dobré osvětlení během focení sice mohou pomoci na chvíli zeštíhlit obličej, ale nejsou trvalým řešením této záležitosti. Pokud se chcete, aby váš obličej byl jednou provždy krásný, pak je zde pět způsobů, kterými toho můžete dosáhnout. Voda je nutností 

Většinou vypadá obličej opuchle kvůli dehydrataci. Nedostatek příjmu vody totiž způsobuje, že tělo zadržuje sůl a člověk pak vypadá „otekle“. Doporučený denní příjem vody tak dokáže váš obličej zeštíhlit a také vám pomůže zrychlit metabolismus, což je další pozitivní přínos, kterým odbouráte tuky z těla. Nezapomínejte však na to, že žízeň není indikátor nedostatku tekutin v těle a snažte se tak opravdu již od rána dodržovat pitný režim. Nejlepší je pít vodu o normální teplotě.  


iZdroj fotografie: Pexels

Pomoci mohou obličejová cvičení 

Stejně tak, jako jsou cviky zaměřené na různé svaly vašeho těla, existují i cviky zaměřené na váš obličej. Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Clinical & Diagnostic Research může pravidelné posilování obličejových svalů zamezit jejich stárnutí a tvoří je pevnějšími. Prozatím o této skutečnosti existují sice jen omezené důkazy, avšak rozhodně vám jejich provádění nijak neuškodí. Můžete tak vyzkoušet například „nafukování tváří“ a držení úsměvu po dobu několika sekund při zatínání zubů.

Zlepšete svůj jídelníček 

Váš jídelníček hraje také velikou roli během cesty ke krásnému obličeji. Konzumace zdravých potravin bohatých na makronutrienty a další důležité živiny vám pomůže udržet váš vnitřní systém v dobré kondici a vaše orgány budou moci efektivně vykonávat všechny své funkce. Správný příjem potravin také zrychluje metabolismus, který napomáhá k rychlejšímu spalování tuků. Je třeba vyhnout se především rafinovaným sacharidům a nezdravým tukům, které přispívají k přibývání na váze nejvíce, a také vás činí náchylnými k zdravotním potížím.


iZdroj fotografie: Pexels

Změňte svůj spánkový režim 

Správný spánek je také zásadní pro shození celkové hmotnosti a zeštíhlení obličeje. Jeho nedostatek může zvýšit hladinu kortizolu, což je stresový hormon, který způsobuje, že vaše tvář vypadá ráno opuchle. Je to hlavně proto, že jeho nadbytek vyvolává v těle ukládání tuku. Nejlepší cestou tak pro vás bude chodit spát někdy mezi 21:30 a 22:30 a vstávat mezi 5:30 a 7:00. Upravte tak svůj spánkový režim a uvidíte, že se budete cítit o mnoho lépe! Snažte se soustavně spát 7-8 hodin denně. 

Hlídejte si příjem soli a omezte alkohol 

Nadměrný příjem soli může způsobit, že bude vaše tělo zadržovat vodu. Snažte se tak držet její doporučený denní příjem, abyste předešli tomu, že kvůli „zavodnění“ budete vypadat napuchle a obézně. Podobný problém tvoří také alkohol, který při přílišné konzumaci dokáže udělat s člověkem divy.


iZdroj fotografie: Pixabay

Krom napuchlých tváří však budete také vystaveni mnoha rizikům, co se týče vašeho zdraví. Pár skleniček samozřejmě občas neuškodí, ale nedovolte, aby se z toho stal zlozvyk. 

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 171 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí