Jak odstranit vrásky na hrudi a krku

Abyste zabránili stárnutí pokožky, je důležité dbát na její elastičnost a mladistvost. Jedná se hlavně o krk a hruď, které jsou nejčastěji vystaveni slunci a dalším agresím.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Existují přírodní způsoby, jak se o pokožku postarat, aby vypadala mladě a svěže. Ve spojení s moudrými zvyky můžete bojovat proti vráskám a zabránit jejich šíření a zvětšování. Péče o sebe vždy začíná kosmetickými návyky, které by měl znát každý. O jaké oblasti byste se měli starat? 

Pokožka hrudníku a krku je často exponovaná stejně jako pokožka obličeje. Jestli věnujete pozornost svému vzhledu, bude jedna z těch, kteří se starají o zachování mladistvého vzhledu. Nejdůležitější je hydratace, protože se jedná o tenkou pokožku, která je citlivá na každodenní agresi. Sluneční záření a také agresivní chemikálie mohou způsobit předčasné stárnutí.


iZdroj fotografie: Pixabay
O jaké oblasti byste se měli starat? 

Z výše uvedených důvodů je tedy důležité osvojit si správné návyky při péči o pleť. Jedním z důležitých návyků je usínání na zádech. Když spíte na boku nebo na břiše, má naše pokožka větší sklon k vráskám. Spánek na zádech pomáhá udržovat pleť mladou a pevnou. Zabraňuje také ochabnutí prsou. 

Spánek na zádech je dobrou polohou pro vaše obratle. Není také nutné investovat do drahé kosmetiky, abyste si pleť udrželi zdravou. Některé přírodní produkty jsou mnohem účinnější než drahá kosmetika. Rostlina, která pomůže s péči o pleť, je aloe vera. Je to želatinová rostlina, a je vysoce hydratační. Chrání pokožku před účinky stárnutí, což je také vědecky dokázáno. Kromě toho jí můžete použít jako masku na krk a hrudník. 

Vyhýbat byste se měli horké vodě

Po zpevnění tkání se doporučuju studená sprcha. Horká voda má tendence odstraňovat vrstvu mazu, která pleť přirozeně chrání a hydratuje. Jemná oblast bude náchylnější k rychlejšímu stárnutí. Střídat můžete proud teplé a studené vody, což je „irská“ sprcha. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Vrásky se neobjevují jen na obličeji

Sport je nezbytný pro ty, kteří chtějí nejen zůstat mladí, ale také zdraví. Pečlivě posilujte prsní svaly, a měli byste cvičit každý den po dobu alespoň 20 minut. Můžete kombinovat několik cviků najednou. Pro správné posílení prsou je důležitá také správná velikost podprsenky, protože příliš těsné prádlo přidává vrásky. Vždy si při nákupu spodního prádla nechte poradit odborníky. 

Denní hydratace je důležitá nejen na obličeji, krku a hrudníku, ale také na celém těle. Zabráníte tím účinkům stárnutí. Ideální věk pro to začít s péči o pokožku je 30 let. Stařecké skvrny se mohou tvořit postupem času, ale také má vliv sluneční záření, proto se zbytečně nevystavujte slunci.

Chraňte se před sluncem a dopřejte pokožce dostatek kolagenu

Sluneční krém potřebujete nejen v létě, ale také v zimě, pokud jedete na dovolenou na horu a očekává se slunečné počasí. Krém působí jako štít proti UVA a UVB paprskům, které proces stárnutí urychlují. Pokud máte citlivou pleť, vybírejte krém s SPF nad 30. Nebo si můžete opalování krém vyrobit sami doma. 


iChraňte se před sluncem a dopřejte pokožce dostatek kolagenu

Snížení vrásek můžete docílit také několika domácími prostředky. Jedním z nich je kolagen. Smíchejte lžíci pivovarských kvasnic, přírodní jogurt a lžíci oleje z pšeničných klíčků. Přípravek si dávejte pravidelně na hrudník a krk a po 15 minutách opláchněte čistou vodou. Můžete si připravit pleťovou masku z několik surovin:

  • Růžové vody
  • Lžíce medu
  • Banánu
  • Dužiny půl avokáda
  • Lžičky jablečného octa
  • Lžíce olivového oleje

Všechny přísady smíchejte. Díky vitaminu E, který tato maska obsahuje, uvidíte brzy výsledky. Zvlhčující látky jsou skvělé pro pleťovou pokožku. Jediné, co musíme udělat, je nechat ji působit kolem 10 minut a poté důkladně opláchnout. Můžete masku používat 2-3x týdně.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Zkuste osvědčené metody na eliminaci vrásek

Žijeme jen jednou, a tak svoje tělo a pokožku chraňme

Péče o pokožku je jen z jednou metod, kterou můžete pečovat o svůj vzhled. Důležitá je správná životospráva a jak již bylo řečeno, pravidelný pohyb. Udržujte se v kondici, buďte optimisté a na svět se usmívejte. Vrásky od smíchu jsou na pohled mnohem hezčí než vrásky od stresu a nespokojeného života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1559 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Desetkrát silnější než chlór, v domácnosti funguje jako kouzelník. Domov bude zářit čistotou během pár minut
Události247.cz
Majitelka dopravní firmy neproplatila řidičům sanitek bonus za covid a peníze si nechala. Podle ministerstva to je v pořádku
JakZdravě.cz
Křen, často opomíjený kořen se pyšní zdraví prospěšnými benefity. Pročistí cévy a udrží silné srdce. Nesmí se to s ním ale přehánět
VědaŽivě.cz
Nejstarší dosud objevený meteorit, který patří k předchůdcům matky Země. Jde o vzácný přeživší kus zárodku zničené planety