Holení s bezchybným výsledkem: Trik je v tom, že se žiletka používá v obou směrech

Proměňte depilaci nohou ve vaši oblíbenou kosmetickou činnost! Pomocí této jednoduché metody budou vaše nohy déle hladké a vaše pokožka vám poděkuje.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hladce oholené nohy patří k vizitce každé upravené ženy. Ačkoliv v posledních letech nabírá na oblibě trend neoholených partií (včetně nohou), u většiny žen jasně převládá preference mít nohy oholené. Možností depilace je na kosmetickém trhu celá řada. Nohy se depilují pomocí různých prostředků, ať již jsou založené na přírodní bázi (vosk, cukr), chemické (depilační pěny), nebo elektrické (laser, světlo). Mnoho žen také depilaci partií přenechává odborníkům a navštěvují kosmetické salóny, kde tyto procedury kosmetičky provádějí.

Žiletka stále vítězí

Nejrozšířenější metodou depilace nohou však stále zůstává manuální holení pomocí strojku, které ženy praktikují doma. Na trhu existují nejrůznější depilační i epilační elektrické strojky, avšak nejlevnějším a nejrychlejším způsobem je použití jednorázového holicího strojku – žiletky –, který se obvykle prodává v balení po více kusech.

žiletka iZdroj fotografie: Pixabay

Přesto mnoho žen považuje holení nohou za poměrně neoblíbenou činnost, zvláště proto, že krátce po oholení chloupky na nohou rostou rychle, mají tendenci zarůstat nebo jsou nohy vysušené. Naučte se proto jednoduchý trik, který holení nohou značně zefektivní. Spočívá v tom, že při holení pohybujete žiletkou v obou směrech, tedy nejen tahem nahoru, ale i dolů. Žiletku neodklánějte od pokožky ani neměňte její polohu. Díky tomu budou vaše nohy krásně hladké a zbavíte se nežádoucích chloupků.

Správný postup a depilační prostředky

Chcete-li při holení nohou dosáhnout ještě lepších výsledků, nezapomeňte dále dodržet následující rady a postupy, které vám holení nohou ještě více usnadní. Nohy depilujte vždy mokré, ideálně ve sprše nebo při koupeli ve vaně. Na mokré nohy naneste depilační pěnu nebo gel, po kterém bude ostří žiletky dobře klouzat. Jako náhradu můžete použít výjimečně kondicionér na vlasy či sprchový gel.

krásné nohy iZdroj fotografie: Pixabay

Žiletku používejte vždy s ostrým břitem, tupou ihned vyhoďte. Po každém tahu (nahoru i dolů) žiletku opláchněte, zbavíte se tak chloupků i přebytečné pěny, a oklepejte. Po holení nohy dobře hydratujte, ideálně krémem po holení nebo tělovým mlékem/olejem. Vaše nohy budou krásně hladké a pokožka jemná a bez zarudnutí.

Jak často si depilujete nohy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články