Naprostá většina žen se při holení dopouští těchto chyb. Proto dochází k podráždění a zarůstání chloupků

Pokud nyní zjistíte, že při holení děláte tyto chyby, měly byste mu příště rozhodně věnovat více pozornosti, abyste se jim vyhnuly.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každé ženě se už nejspíše někdy stalo, že se jí nechtělo trávit dlouhou dobu holením, a tak nepoužila gel a udělala to zkrátka velmi rychle, a ne úplně pořádně. To by se však rozhodně nemělo dít, protože už jde o chybu. K holení je totiž třeba přistupovat úplně stejně jako třeba k večerní péči o pleť. Lékařka Cynthia Cobb se s vámi nyní podělí o své rady, co určitě nedělat při holení.

Připravte pokožku na holení

Vaše pokožka vám půjde lépe oholit, když ji před tímto procesem namočíte do teplé vody. Z tohoto důvodu se holení doporučuje při koupeli, protože chloupky se tak změkčí. Pokud máte pocit, že i přes použití velkého množství gelu nebo krému na holení se vám nikdy nepodaří oholit dokonale, mohou za to odumřelé kožní buňky. V tomto případě byste měly začít pravidelně používat jemný peeling, dokáže totiž zázraky.

Nespěchejte a vyberte správnou žiletku

Pokud někam spěcháte a potřebujete se rychle oholit, rozhodně vám nepomůže, když na pokožku začnete žiletkou tlačit. Ve skutečnosti to totiž bude mnohem náročnější jak na čas, tak i na energii. Samozřejmě jde také o výběr správné žiletky. V obchodě je velké množství různých žiletek a holicích strojků, ale možná vás překvapí, že nejlepší ze všeho jsou obyčejné pánské žiletky. Mají totiž ostřejší břitvy, proto je příště kupte.

Neholte suchou pokožku

Myslete na to, že opravdu není dobré holit se bez nějakého gelu nebo krému na holení. I když někdy spěcháte, nedělejte to. Nanesení krému netrvá déle než pár minut a samotné holení se tím velmi ulehčí. Také byste se nikdy neměly holit jen jedním směrem. Když to totiž budete dělat jen proti směru růstu chloupků, mohou vám začít zarůstat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Starejte se o žiletky a nepoužívejte staré

Asi každý člověk někdy použil starou žiletku, protože zkrátka neměl na výběr. Ale je velmi důležité to nedělat, protože starou žiletkou se nikdy pořádně neoholíte. I z hygienického hlediska je to špatný nápad. Ale samozřejmě také záleží na tom, jak se o svoji žiletku staráte. Po každém použití ji umyjte a zbavte chloupků, tak vám vydrží dlouho ostrá.

Jakou žiletku používáte při holení?

Zdroj: HealthLine

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články