Holení odzvonilo, depilace slaví úspěch. Žiletka vosku nedokáže konkurovat, ten udrží sametově hebké nohy několik týdnů

Pokud chce žena za každou cenu vypadat skvěle, moc dobře ví, že je potřeba se zaměřit i na pravidelné odstraňování chloupků nejen na nohou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

První holící strojek pro muže byl již v roce 1904 patentován společností Gillette. Strojek pro ženy byl představen jen o 10 let později. Holení nohou se tak stalo velice populárním a ženy už si nedokáží představit, že by neměly hladké nohy. Bohužel i přesto, že je holení velmi oblíbené, představuje skryté potíže pro vaše zdraví. Proto byste měli žiletky úplně vynechat a začít se chloupků zbavovat voskováním.Bolestivá poranění

Je možné, že používáte krémy na holení, ale i tak máte po holení často podrážděnou pokožku. A pokud chcete mít nohy naprosto hladké, musíte si je holit minimálně dvakrát týdně. Tím se však zvyšuje šance, že se poraníte. I z toho důvodu byste měli raději zkusit voskování, vyhnete se tak poranění.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokožka déle bez chloupků

Žiletka vás chloupků úplně nezbaví, jen víceméně zastřihne ty, které jsou vidět. I z toho důvodu chloupky po holení žiletkou dorůstají mnohem rychleji než po depilaci voskem. Voskování je naopak odstraňuje i s kořínky. Můžete si tak užívat hladkých nohou po dobu až několika týdnů.

Holením se pokožka vysuší

Když se budete zbavovat chloupků pomocí žiletky, doporučuje se potom pokožku pořádně namazat nějakým krémem. Tyto krémy ale mohou vaši pokožku zbavit jejích přirozených olejů a učinit ji tak mnohem sušší. Nebojte se, i tomu se dá vyhnout, když místo žiletek použijete vosk. Opravdu stojí za to tuto metodu vyzkoušet.

Nemůžete se pořezat

Pokud někdy nemáte dost času oholit si nohy, je dost možné, že nebudete dávat pozor a ošklivě se pořežete. I přesto, že tyto rány nejsou dostatečně hluboké, aby způsobily velké krvácení, mohou být dosti bolestivé. To je jen jeden z dalších důvodů, proč byste měli žiletku úplně zahodit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Voskování je lepší pro životní prostředí

Když si žena pravidelně holí nohy, samozřejmě to znamená, že musí často kupovat žiletky nové a vyhazovat ty staré. Většina z nich totiž není na opakované použití, takže budou spíše přispívat ke znečištění životního prostředí. Voskování tak poskytuje mnohem ekologičtější řešení pro odstraňování chloupků.

Jakým způsobem se zbavujete chloupků?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Velkolepý trik hotelových uklízeček, který neoblíbenou činnost zkrátí na pětinu času. Jak na dlaždice a špinavý dřez?
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
JakZdravě.cz
Místo vyčerpávající diety opakujte 5 klidových cviků. Nejenže budou mizet kilogramy – také se skvěle zrelaxujete
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky