7 triků, jak nanášet samoopalovák, abyste nevypadali jako oranžová zebra – už ani jeden nevzhledný flek

Působivé hnědé pokožky můžete dosáhnout i jinak než opalováním, které mimo jiné kůži příliš neprospívá. Chce to ovšem dodržet těchto 7 kroků.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bronzová pleť rázem přemění tuctovou ženu v sexy kočku. Obzvláště v létě, kdy lidé nosí jen nezbytné oblečení a více se odhalují. Avšak docílit krásného opálení není úplně jednoduché. I když budete vypadat úžasně, není delší pobyt na sluníčku nijak zvlášť prospěšný, naopak. Podle odborníků by se lidé měli opalovat 2 až 3 hodiny. Pak už může škodlivé záření napáchat na kůži nenávratné škody.

Bronzové sexy tělo zaručí i samoopalovák

Existují však bezpečnější způsoby, jak můžete vypadat bronzově zářivě, aniž byste museli podstoupit riziko vystavení se škodlivým paprskům. Případně, když zkrátka v létě musíte pracovat zavření v kancelářích a nemáte šanci se podívat k vodě. Řeč je o samoopalovacích krémech. Ovšem i u nich hrozí, že se to nemusí povést tak, jak si představujete.

Namísto úžasného bronzu budete mít kůži na těle spíše jen flekatou nebo pruhovanou. Jako bonus navíc vám ještě zůstanou oranžové dlaně. Úskalím opalovacích krémů je právě správná aplikace. Pokud se vám to však podaří, opravdu můžete mít sexy bronzovou pleť, aniž byste se vystavovali agresivním paprskům. Stačí dodržovat těchto 7 pravidel.

iZdroj fotografie: Depositphotos

1) Peeling

Je všeobecně známé, že základem správné péče je peeling. Nesmíte ho vynechat před použitím samoopalovacího krému, jelikož zabrání právě již zmíněným flekům. Zvláštní pozornost věnujte na těle místům, kde je pokožka nejsilnější, jako jsou lokty nebo kolena, protože tam se hromadí více odumřelé kůže. Depilaci či holení musíte provést alespoň 24 hodin před nanesením opalovacího prostředku.

2) Hydratace

Podobně jako při každodenní péči o pleť je druhým krokem hydratace. Na suchá místa, jako jsou kotníky, kolena, lokty nebo chodidla, naneste hydratační krém bez obsahu oleje. To vyloučí, že tato suchá místa nasáknou více barvy a na vašem těle vzniknou tmavší skvrny.

3) Rukavice

Se samoopalovacími krémy lidé většinou zacházejí jako s tělovým mlékem a nanášejí je holýma rukama. To je však chyba, správné rozetření krému je totiž klíčové. Velký vliv na rovnoměrné rozprostření přípravku na opálení mají latexové rukavice. Navíc také zamezí tomu, abyste měli oranžové prsty a dlaně, kvůli čemuž každý hned pozná, jak jste opálení docílili.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Postup

S nanášením samoopalovacího prostředku začněte odspodu. Krém nanášejte od kotníků, postupujte k nohám, trupu a ramenům, ruce nechte nakonec. Důvod je prozaický, vyhnete se totiž vzniku podivných linií, které by vznikly, kdybyste nejdříve natřeli trup, a pak pokračovali ke kotníkům.

5) Opravy

Jakmile si všimnete, že nějaké místo na těle nevypadá dobře, vytváří se pruhy nebo fleky, případně tam není krém rovnoměrně nanesený, hned to opravte. Rozhodně neotálejte a neříkejte si, jak se k tomu vrátíte, až budete hotoví. Na nesprávně natřené místo naneste trochu dětského oleje, rozetřete a nechte 10 minut působit. Pak ho teplou houbičkou vyčistěte. Pak na něj znovu naneste samoopalovací krém, ale opatrně, ať nepřetáhnete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Blednutí

Je jasné, že působení samoopalovacího krému nebude napořád. Pocení i sprchování způsobí blednutí. Díky oblečení, které nosíte, budou některá místa světlejší rychleji. Aby blednutí bylo rovnoměrnější, provádějte po několika dnech od nanesení samoopalovacího prostředku pravidelný peeling.

7) Krém

Když vyrazíte na sluníčko, nešetřete opalovacím krémem. Přestože máte pocit, že vaše bronzová kůže ošetřená samoopalovacím krémem nepotřebuje další vrstvu, není tomu tak. Předejdete díky tomu negativnímu působení škodlivých slunečních paprsků na vaši kůži.

Jaké zkušenosti máte se samoopalovacími krémy?

Zdroj: PureWow

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články