Domácí pleťová maska z medu a sody vyhladí vrásky kolem očí i na čele a sjednotí tón pleti

Přestaňte utrácet obrovské částky peněz za často neefektivní masky na akné a černé tečky. Tento domácí přípravek vám doopravdy pomůže, není přitom nijak nákladný ani náročný na přípravu.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Spousta žen se dnes honí za krásou a jsou ochotné za ni nechat obrovský obnos peněz. Je pěkné chtít se líbit, nemusíte proto však vhazovat desetitisíce do úst hladových firem, jejichž přípravky stejně nepůsobí tak, jak slibují. Tento balzám si můžete připravit doma, necháte za něj jen několik korun a jeho efektivitu potvrzují zástupy spokojených krásných žen.

Jednoduchá kombinace medu a jedlé sody

Přípravek je založen na smíchání dvou hlavních složek. Těmi jsou pravý včelí med a jedlá soda, z nichž si vytvoříte hustou pastu na svůj obličej. Tato receptura zbaví váš obličej akné, černých teček a tmavých kruhů. Před tím, než kvůli hladké tváři vyhodíte peníze z okna, zkuste si namíchat a na obličej nanést přípravek podle následujícího popisu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Med má spoustu zdravotních benefitů pro naše tělo, ať už jej sníte nebo si jej nanesete na obličej.

Připravte si 4 polévkové lžíce jedlé sody, 1 polévkovou lžíci medu a sklenici studené vody. Do nádoby vložíte nejdříve sodu, k ní přidáte med a lehce zamícháte. Postupně do nádoby po lžičkách přidáváte vodu, dokud vám nevznikne hustá pasta. Výsledek by určitě neměl být tekutý, aby vám okamžitě neslezl z obličeje a chvíli mohl působit.

Postup nanášení a benefity přípravku

Jakmile jste s výsledkem spokojeni, opatrně jej naneste na obličej a nechte působit. Přibližně po 15 minutách si přípravek smyjete teplou vodou. Za tuto dobu by měla vaše pokožka vstřebat všechny složky obsažené v tomto přípravku. Navíc jisté látky dokáží kůži zbavit odumřelých částic, čímž se obličej vyčistí a nebude nadále docházet k ucpávání pórů.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Akné by se mělo po pravidelném nanášení postupně začít vytrácet. Působit tak však můžete i preventivně.

Za tím stojí především hydrogenuhličitan sodný obsažený v jedlé sodě, který mimo jiné zbavuje pokožku nežádoucích usazenin. Jakmile se póry otevřou a pročistí, přichází na řadu antibakteriální funkce medu. Jisté látky v něm obsažené dokáží takto preventivně působit vzniku akné, zánětů a jiných nežádoucích pupínků na vašem krásném obličeji.

Zdroj: Health Shots

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články