Jak v minutě schovat nedokonalosti –⁠ triky, které ocení každá šetřivá a uspěchaná žena

Tyto beauty triky vás mohou zachránit v mnoha různých situacích, třeba když nestíháte. Rozhodně se vyplatí je znát.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý člověk se jistě někdy dostal do nepříjemné situace, kdy například musel urychleně odjet z domu, ale měl velice mastné vlasy, nebo se mu udělal velký pupínek na obličeji. V takových chvílích začne mnoho lidí vyšilovat a neví, jak si mají s danou situací poradit. Naštěstí však existuje několik beauty triků, které mohou nejednoho člověka z podobného průšvihu zachránit. Vždy tak budete vědět, jak si poradit.

Mastné vlasy

Když jsou vaše vlasy mastné, pravděpodobně máte v plánu jejich brzké mytí. Občas se vám však může stát, že než si je stihnete umýt, musíte urychleně odjet, například na schůzku, či někoho někde vyzvednout. Jestliže doma zrovna nemáte suchý šampon, je možné sáhnout po dětském pudru. Trochu si ho nasypte do dlaní a naneste na mastné vlasy. Pořádně pudr vmasírujte, aby se dostal ke všem vlasovým cibulkám.

Aby držely vlasy i obočí

Mnoho žen i mužů používá v dnešní době lak na vlasy. Zafixované prameny působí mnohem lépe, navíc díky spreji účes déle vydrží. Pokud si upravujete i obočí, pravděpodobně vás nepotěší, když si ho ráno upravíte a odpoledne již vypadá jinak. K jeho fixaci můžete taktéž použít lak na vlasy, ale dávejte si velký pozor, aby se vám nedostal i do očí.

Levný domácí odličovač

Nemusíte nutně utrácet peníze za drahé nebo speciální odličovače, když je možné si jeden pěstovat přímo doma. Rostlinu aloe vera může mít doma úplně každý, jelikož péče o ni není náročná. Jakmile se půjdete odlíčit, stačí si utrhnout listu kousek této rostliny, dostat z něho všechen gel, a poté si s ním umýt obličej. Skvělou zprávou je i to, že aloe vera pleť krásně uklidní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mastná a potící se pleť na obličeji

V létě trápí většinu lidí mastný obličej a nepřetržité pocení. Je také velmi nepříjemné, když se máte s někým sejít, nebo jdete na rande a musíte si při horkých letních dnech neustále otírat obličej rukou či kapesníkem. Ke zmírnění pocení si pořiďte antiperspirant a nanášejte ho nejen do podpaží, ale i na ostatní místa, na nichž se hodně potíte.

Zakryjte šediny na tmavých vlasech

Stárnutí se snaží oddálit téměř každý člověk, ale čas zkrátka plyne a nikdo ho nedokáže zastavit. Dobrou zprávou však je to, že stárnutí je možné alespoň trochu zakrýt. Na vrásky můžete cvičit obličejovou jógu, nebo využít kosmetických úprav, jenže na šediny musíte chytřeji. Pokud zrovna nestíháte zajít ke kadeřnici a na domácí barvení si netroufáte, použijte dočasně řasenku. Stačí ji nanést na odrosty či šediny, jež rázem zmizí.

Zabraňte poničení bižuterie

I když bižuterie nevydrží dlouho, stále si ji lidé kupují, jelikož jsou z ní většinou vyrobeny velmi zajímavé šperky. Pokud máte doma i vy nějaké kousky bižuterie, uchraňte je před černáním či korozí. Průhledný lak na nehty naneste i na váš oblíbený šperk a nechte zaschnout. Díky laku bude daný kousek alespoň na nějakou dobu chráněný.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vyčistěte si svou klávesnici

Asi každý člověk čas od času konzumuje jídlo u svého počítače nebo notebooku. Ať už u tohoto přístroje jíte, nebo ne, časem se na každé klávesnici začne usazovat špína. K vyčištění nepotřebujete žádné speciální přípravky. Sáhněte pouze po odlakovači na nehty, naneste ho na vatový tampónek a otírejte opatrně každou klávesu.

Jaké beauty triky využíváte vy?

Zdroj: Self
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti