Předchozí generace si s vráskami poradily i bez drahých krémů. Narovnejte svou tvář domácími technikami

Zkuste k omlazení obličeje použít přírodní zázraky, které určitě máte doma. Není třeba utrácet za drahé krémy, masky, séra či doplňky stravy, jež mnohdy ani nefungují.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vzhled obličeje se s věkem, špatnou péčí o pleť a se špatným životním stylem proměňuje. A ne tak, jak byste si přáli. Přibývají vrásky, oční víčka začnou být povislá, dělají se klasické pytle nebo kruhy pod očima, pleť je ochablá. I když čas nezastavíte, s trochou péče je možné některé nežádoucí projevy zmírnit. Namísto krémů a sér nebo doplňků stravy, jejichž cena není zcela zanedbatelná, mohou stejně dobře fungovat i zcela přírodní prostředky, které máte doma. Problémem se zabývá i Cynthia Cobb, DNP, APRN, WHNP-BC, FAANP.

Odstranění vrásek

Je dobré si uvědomit, že vrásek se nedá zcela zbavit. Může za ně přibývající věk, slunění, grimasy obličeje, nedostatečná hydratace a třeba kouření. Zdravou životosprávou a používáním některých přírodních zázraků jejich vznik můžete oddálit, či je zamaskovat. Máme několik zajímavých tipů, které mohou účinně zmírnit známky stárnutí. Téměř vše máte jistě doma.

1) Vaječné bílky

Ušlehejte několik vaječných bílků a vmasírujte je do pokožky obličeje. Nechte je alespoň 15 minut zaschnout. Po zaschnutí si opláchněte obličej teplou vodou. Vitamíny v bílcích pomáhají redukovat vrásky.

2) Olivový olej

Díky olivovému oleji budete mít pevnou a pružnou pokožku. Namísto krému použijte před spaním pár kapek olivového oleje a jemně promasírujte obličej. Otřete ho pak měkkým ručníkem. Ráno se probudíte s jemnou pletí.

3) Citronová šťáva

Před spaním jemně vetřete šťávu z jednoho citronu do vrásek na obličeji, opatrní buďte kolem očí, nechte zaschnout. Kyselost citronu totiž snižuje výskyt vrásek a rozjasňuje pleť.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Ovoce a zelenina

Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Jde o nejlepší přísun vitamínů pro celé tělo a rovněž jsou nezbytné i pro vaši pleť. Obnovují její lesk a dodávají jí mladistvý vzhled.

Odstranění váčků pod očima

Pokud s pohledem do zrcadla máte pocit, že vypadáte unavenější a starší, pravděpodobně za to mohou váčky a kruhy pod očima. Jde o další z příznaků stárnutí, ale ne vždy. Souvisejí také s únavou a špatným spánkem. Co na ně funguje?

5) Čajové sáčky

Osvěžte oči tím, že na ně přiložíte čajový sáček na 5 minut. Předtím ho ale dejte do vlažné vody a pak nechte vychladit v lednici. Čaj totiž obsahuje přírodní třísloviny, které jsou lehkým diuretikem a pomáhají ke snížení otoků očí.

6) Avokádo

Pokud máte tmavé kruhy pod očima, které vás dělají staršími, může za to únava. Fungovat by na ně mělo zralé avokádo. Položte pod každé oko plátek a nechte působit alespoň 20 minut. Zkusit také můžete pastu z nasekaných mandlí a mléka.

7) Okurka

Pravděpodobně neznámějším bojovníkem, kterého jste už vyzkoušeli proti zarudlým a opuchlým očím, je okurka. Přiložte tenký plátek studené okurky na každé oko na 30 minut. Okurky obsahují vodu, vitamíny a minerální látky jako zinek, železo, hořčík, vápník nebo draslík, což prospívá očím i pleti. Z okurky je dobrá i pleťová maska.

8) Lžičky

Přestože nejde o přírodní prostředek, jsou čajové lžičky také užitečným pomocníkem. Dejte je na 10 až 15 minut do lednice a nechte vychladit. Pak přiložte spodní vypouklou část na 30 až 60 sekund na oční víčka. Chladný kov pomůže unavené oči rozjasnit.

Odstranění vrásek od smíchu

Téměř vždy se jako první na obličeji objevují nosoretní vrásky. Za jejich výskytem není až tak moc stárnutí, jako spíše různé prožitky a emoce. Třeba smích a nejrůznější grimasy, které mnohdy i nevědomky děláte. Jejich vznik urychluje i kouření. Vyzkoušejte dva přírodní triky, jež pomohou oddálit jejich vznik, případně je zmírnit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

9) Okurka s bílky

Z poloviny okurky získejte rozmělněním a přeceděním šťávu. Vmíchejte do ní jeden vaječný bílek. Až bude směs dobře promíchaná, potřete si obličej, zejména kolem úst. Nechte směs 15 minut působit a pak obličej omyjte vodou.

10) Kysané zelí

Užitečné v boji s vráskami kolem úst je i kysané zelí. Přiložte ho na vrásky na 10 minut a pak ho smyjte. Pomáhá také proti akné a mastné pleti. Mimochodem, konzumace kysaného zelí je dobrou prevencí proti vráskám. Díky vitamínům a minerálním látkám, které obsahuje, vyhlazuje pleť.

Jaké metody na vrásky používáte vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články