Nikdy se nedívejte do zrcadla, když pláčete. Podle pověr si tím přivoláte hromadu problémů

Obyčejné zrcadlo, které nechybí v žádné domácnosti, má podle esoteriků i lidových mouder magické vlastnosti. Když odhalíte své slabiny, může se vám to vrátit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zrcadlo je v magii a mytologii považováno za tajemný předmět opředený mnoha pověrami a rituály. Bývá spojováno s nebezpečím pro toto, kdo do něj nahlíží, a zároveň také jako prostředek k ochraně proti nadpřirozeným jevům. Věc, kterou každý den běžně lidé používají, může být také zdrojem a prostředkem k rozšíření moci a poznání. Používají je i věštci. Podle některých lidových mouder by se lidé neměli dívat do zrcadla, když jsou smutní a pláčou.

Smutného člověka zrcadlo oslabí

Přestože nemusíte být příznivci okultních věd, bude lepší, když před zrcadlem plakat nezkusíte. Podle léčitelů z dávných dob to nepřináší nic dobrého. Dotyčný si z tváře smyje krásu, kterou se následně živí duchové. Odborníci na mystické jevy se domnívají, že je na tom kus pravdy. Pokud člověk pláče a je smutný, pohled do zrcadla ho oslabuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Možná se to dá logicky vysvětlit podlomeným sebevědomím, když člověku někdo ublížil nebo ho zradil, případně ponížil či zabrzdil v rozletu nebo kariéře. Pohled smutného a plačícího člověka do zrcadla pak ještě znásobí jeho zranitelnost. Hůř pak čelí útokům závistivých a nepřátelských lidí. Negativně na něj mohou působit jak lidé z jiného světa, tak ti reální, se kterými sdílí svůj život.

Ukažte, že máte radost ze života

I když procházíte smutným obdobím, zkuste se usmát do zrcadla a ukázat tak, že jste silná osobnost, která se jen tak nevzdává. Neodhalujte zbytečně ostatním lidem i silám své problémy. Usmějte se a ukažte, že jste veselí a vyzařujete radost. Existuje totiž možnost, že někde čeká smečka nepřátel, která vaší slabinu využije ke svému prospěchu. Zrcadlo, které se používá se k nejrůznějším rituálům, kouzlům i kletbám, také posiluje vaše energetické síly.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle esoteriků je pohled plačícího člověka do zrcadla, předzvěstí toho, že do života pustíte další problémy. Pokud se to už stalo, snažte se událost vymazat. Postavte se před zrcadlo s širokým úsměvem a otevřenou myslí a napravte škody. Několik minut se na sebe dívejte, aby si zrcadlo pamatovalo, že nejste brečící troska, ale usměvavý a veselý člověk, který se nebojí čelit nástrahám osudu.

Úspěch a štěstí si vás zase najdou

Pokud se s úsměvem na rtech budete dívat do zrcadla pravidelně a co nejčastěji, váš starý smutný obraz zmizí a určitě zaznamenáte, že se váš život zlepší. Účinek zesílíte, když si pořídíte ještě nějaké talismany pro štěstí, které by měly eliminovat působení zlých sil. Také byste se měli vyhnout negativnímu posuzování svého vzhledu v zrcadle. Nezoufejte a věřte si. Situace se brzy změní k lepšímu a úspěch si vás znovu najde.

Co si myslíte o magických vlastnostech zrcadla?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články