Jaké jsou zdravotní predispozice jednotlivých znamení zvěrokruhu? Panny mají předurčený boj s kilogramy

Pokud máte chvilku volna a chcete se trochu uvolnit nad něčím, nad čím nemusíte přemýšlet, můžete si zkusit zjistit, co o vašem zdravotním stavu říká znamení zvěrokruhu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Znamení zvěrokruhu jsou zde od pradávna, mnoho lidí jim skutečně věří a řídí se dle toho, co jim říkají. Někdy je skvělé, že vám určí směr, kterým se máte vydat, vždy ale záleží na konkrétním jedinci. Tentokrát máte díky výživové poradkyni Natalie Butler šanci zjistit, jak na tom přibližně jste zdravotně s ohledem na vaše znamení zvěrokruhu.

Vodnáři jsou citliví na nohy

Lidé narození ve znamení Vodnáře jsou většinou velice půvabní, občas ale paradoxně dochází k tomu, že jejich elegance jde kompletně stranou a předvedou svou velmi nemotornou stránku. Vyvrtnuté kotníky u nich tedy nejsou žádnou výjimkou. Celkově mají sklony i ke křečovým žilám právě na nohou, a proto je tato oblast jejich nejslabší fyzickou stránkou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ryby se trápí kvůli imunitnímu systému

Lidé ve znamení Ryb mají po celý rok velkou smůlu na různé nemoci a je jedno, jestli se jedná o banality nebo o něco vážnějšího. Vždy tam je nějaký neduh, který jim brání v nerušeném bytí. Zároveň mají jejich chodidla sklony k tvorbě kuřích ok, vbočeného palce či zarostlého nehtu.

Berani by se měli bát o svou hlavu

Berani si vyloženě libují v nových výzvách a vzrušení, ale kvůli tomu si často neuvědomí, co zvládnou a vezmou si toho na sebe moc. Následně vzniká stres, který velmi často vede k různým migrénám, bolestem hlavy a výjimkou není ani mrtvice. Paradoxní na tom všem je, že i když jim stres škodí, tak nemohou žít úplně poklidný život, protože ten by je naopak přivedl do depresí.

Býci si musí hlídat své hrdlo

V jejich hrdle se totiž skrývají jak jejich přednosti, tak také i slabiny. Býci jsou většinou velmi dobrými zpěváky a mají šanci to s tímto talentem někam dotáhnout. Zároveň ale mohou být velmi negativně ovlivněni chřipkami či bolestmi v krku a uších. Zároveň jsou náchylní na problémy se štítnou žlázou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Blíženci mají nejčastější problémy s plícemi

Pokud se člověk narodil ve znamení Blíženců, rozhodně by se neměl uchylovat ke kouření cigaret. Jeho plíce jsou totiž nejslabším místem a není potřeba je ještě více zatěžovat. Problémy s dýcháním, astma, častý kašel a nachlazení, to je jejich dennodenní chleba. Navíc se u nich také často vyskytují problémy s nespavostí, úzkostmi a vyčerpáním.

Raci si musejí dávat pozor na emocionální stav

Jakmile se totiž lidé ve znamení Raka necítí dobře, okamžitě se uchylují k přejídání se. Mají velké sklony k depresím a ty nejraději zahánějí jídlem, které u nich způsobuje obezitu. Ta kromě jiných zdravotních problémů vede ještě k hlubším depresím. Zároveň jsou přirozeně náchylní k zažívacím potížím.

Lvi může zradit jejich srdce

Přesto, jak mocní se cítí většinou lidé v tomto znamení, musejí si také dávat pozor. Konkrétně na vysoký tlak, nepravidelný srdeční tep a ucpané tepny. Právě těmto všem problémům totiž přirozeně čelí a jejich vznětlivá povaha jim rozhodně nepomůže. Měli by se tedy naučit žít pokud možno co nejvíce v klidu a míru.

iZdroj fotografie: Pixabay

Panny bojují hlavně se svou váhou

Krom toho, že mají Panny problémy s různými žaludečními onemocněními (například s vředy či syndromem dráždivého střeva) se velice často potýkají s poruchami příjmu potravy. A je jedno, jestli to u nich znamená mít moc nízkou váhu nebo naopak moc velkou. Nikdy se sebou kvůli tomu nejsou spokojené.

Váhy trpí na své zažívání

Lidé ve znamení Vah jsou celkem chudáci, jelikož jsou velmi náchylní na problémy se zažíváním a prakticky permanentně mají buďto průjem, nebo zácpu. Jejich největší starostí je tedy snaha se dobře a vyváženě stravovat. Zároveň si musí hlídat i to, aby si udržovali hydratovanou pokožku, jinak lehce dojde k různým ekzémům a podrážděním.

Štíři mají největší problémy s hormony

Co se týče hormonů, zlatý střed u lidí narozených ve znamení Štíra nehrozí. Buďto se drží naprostého celibátu, jelikož na „to“ prostě nemají chuť, nebo jsou druhým extrémem a potřebují „to“ skoro pořád. V druhém případě se často nevyhnou různým pohlavním chorobám a zánětům močových cest. Jejich údělem tedy je se trochu vynasnažit najít jistou rovnováhu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Střelce zrazuje jejich neopatrná povaha

Střelci jsou považováni za osoby se svobodným duchem, ničeho se nebojí a chtějí si jednoduše dělat, co je zrovna napadne. To je nebezpečné hlavně v tom, že jsou náchylní na různé nehody, které je mohou stát zdraví. Zvláště pokud mají problémy s očima se tato rizika ještě stupňují. Měli by se tedy naučit alespoň trochu zpomalit a přemýšlet nad tím, než něco udělají.

Kozorozi by měli jíst vápník

Je totiž více než důležité, aby lidé v tomto znamení pečovali o své kosti a zuby, které jsou mnohdy náchylné k různým zdravotním problémům. Není u nich výjimkou, že mají něco zlomeného a zubní kazy se jim také nebudou zrovna dvakrát vyhýbat. Jakmile se tedy rozhodnou pro boty s vysokým podpatkem, měli by si dávat velký pozor, kam šlapou.

Jaké zdravotní problémy nejčastěji potrápily za život vás?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám