Nevídané možnosti využití uhlí známé jen našim prarodičům. Pomůže proti rzi, pesticidům a orchideje po něm kvetou ostošest

Když se řekne, že je uhlí dobré například pro zdraví, většina z nás si ihned vzpomene na černé uhlí, které má opravdu dobré využití ve zdravotnictví. Tento článek se však bude zabývat dřevěným uhlím, které má velice zajímavé využití třeba v domácnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dřevěné uhlí je nejvíce známé asi těm, kteří často a rádi grilují, na to se používá nejčastěji. Můžeme jej však použít i pro mnoho dalších a zajímavých věcí. Ptáte se na co ještě? To se dozvíte v tomhle článku!

Antikorozní ochrana nástrojů

Do vašeho kufříku na nářadí vložte jeden nebo dva kusy uhlí, které absorbují vlhkost a zabraňují oxidaci kovů a rezivění nástrojů.

Proti pesticidům

Pokud máte v zemi příliš mnoho pesticidů, zbavte se jich. Do 1litru vody přidejte 450g uhlí a postříkejte půdu tímto roztokem. Tato metoda je zvláště užitečná při zemědělství na zděděné půdě, na které bylo v předchozím roce použito mnoho pesticidů.

iZdroj fotografie: Pexels

Na orchideje

Při přesazování rostliny promíchejte trochu uhlí k hlíně z květináče, ve kterém byla orchidej. Uhlí obsahuje živiny, které jsou užitečné pro orchideje.

iZdroj fotografie: Pexels

Na písek nebo kamennou sůl

Do otevřeného sáčku kamenné soli vložte několik kusů uhlí, abyste předešli hromadění vlhkosti.

Proti plísním

Vložte dřevěné uhlí do malé misky a umístěte je na polici, na knihovnu nebo do koupelny. Uhlí absorbuje vlhkost a zabraňuje plísním.

Vodní filtr

Jednoduchý a praktický vodní filtr lze také vyrobit s dřevěným uhlím. Voda samozřejmě nebude stoprocentně čistá, ale touto metodou lze odfiltrovat mnoho znečišťujících látek.

iZdroj fotografie: Pexels

Do kompostu

Vložíme do kompostu několik kusů uhlí, abychom udržovali zdravější kompostování, neporušovali fermentační rovnováhu a mohli získávat do kompostu užitečné živiny.

Zdroj: Balcony Garden Web

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články