Celý život jste vynášeli odpadky špatně. Stačí vyvrtat do koše pár děr a sledovat kouzlo při příštím úklidu

Odpadky samy o sobě jsou velice nepříjemná věc. Jsou většinou nechutné, ulepené a mají nelibý zápach. Nemluvě o tom, když se vám pytel zasekne v koši.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Život nám občas umí připravit situace, které sice nejsou nijak extra důležité, ale umí být pěkně otravné. Jednou z nich je vynášení odpadkového koše samo o sobě. Přijdete po dlouhém dni z práce či ze školy a těšíte se, až se najíte nebo si odpočinete. Místo toho vás přivítá nepříjemný zápach a v tom vám to dojde. „Zapomněla jsem na koš!“. A tak se místo lehára musíte znovu obléct a projít se. V tom ale zjistíte, že koš nejde vyndat. Co s tím?

Proč se něco takového stává? 

Tohle si určitě říkáte pokaždé, když tato situace nastane. „Proč zrovna já? Proč zrovna dnes?“ bývají věty, co vám v tomto okamžiku neustále rezonují hlavou. Nemusíte se obávat, že jste v minulém životě asi něco pokazili a karma vám to teď vrací tímto nepříliš voňavým způsobem. Má to v celku logické a jednoduché vysvětlení. Buďme upřímní, většinou to bývá tak, že se nám s košem prostě nechce a odloží se to na druhý den. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud je naplněný ještě tak, že ho zvládneme bez problémů svázat a odnést, často si řekneme, že to je ještě v pořádku a počká to. Mezitím ostatní členové domácnosti do pytle dále přihazují, až se dostává do finálního stádia. A to jest stádium plnosti, kdy už nemáte na výběr. Jenomže pytel už je plný tak moc, že se v prostoru mezi ním a košem vytvoří takové „vakuum“, které drží pytel pevně přisátý.

Co teď s tím?

V tomto okamžiku už nezáleží na tom, jak moc budete tahat. Zpravidla už na to musíte být dva. Jeden pevně drží koš zespoda, aby byl stabilizovaný, a druhý tahá pytel, dokud ho nevytáhne. S pomocí druhé osoby se to dá ještě lehce vyřešit, ale pokud jste na to sami, obvykle to skončí nepěknou scenérií, kdy se pytel roztrhne. Ještě můžete zkusit koš trochu vyprázdnit, ale komu by se chtělo sahat dovnitř.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud chcete tomuto efektu přilnutého pytle zabránit nebo ho alespoň omezit do snesitelné míry, odpovědí jsou díry. Ano, zní to trochu divně, vrtat díru do něčeho, co by mělo rozhodně zůstat uvnitř. Ale samozřejmě ji nevrtejte extra velkou na dno. Stačí pár menších děr dokolečka z boku koše a problém bude vyřešen. Přísun vzduchu tomuto nepříjemnému jevu zabrání.

Zdroj: Familyhandyman

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný