Věci odložené ve sprše produkují nekonečné množství nebezpečných plísní a bakterií. Způsobují neblahé zdravotní dopady

S otázku malého prostoru zápasí nejen majitelé malých bytů v paneláku. Koupelna patří obecně mezi méně prostorné místnosti. Jak si tedy poradit s nedostatkem prostoru a přebytkem potřebných věcí?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Koupelna je prostor, který obvykle nepatří mezi největší místnosti v bytě. Přesto je zde ale třeba uskladnit velké množství potřebných pomůcek a přípravků. Kvůli časté vysoké vlhkosti je koupelna ideálním kandidátem na vznik plísně. Jak tedy prakticky využít malý prostor, který tato místnost nabízí, a zároveň ochránit zde umístěné předměty před poškozením?  

Nenechávejte věci odložené ve sprše

Nejčastějším místem, kde dochází k tvorbě plísně, jsou rohy místnosti, kde se usazuje a sráží vlhkost. Nejčastěji se jedná o sprchový kout, rohy kolem oken a okolí vany. Paradoxně právě na tato místa bývají nejčastěji umisťovány odkládané věci. Je to logické: ve sprše nebo na vaně se hodí mít sprchový gel a šampon, parapet okna zdobí květináče… Tohoto zvyku je ale zapotřebí se zbavit. Jen tak se dá vyhnout usazování nečistot a vzniku plísní.

iZdroj fotografie: Pexels

Mezi nejčastější věci, které je třeba v koupelně bezpečně uložit, ale zároveň je mít po ruce, patří houbičky na mytí a menší toaletní potřeby. Při bližší kontrole těchto předmětů ale velmi často zjistíme, že na jejich povrchu dochází k hromadění plísně. I zde je třeba změnit způsob uložení. Proto máme jednoduchý trik, který pomůže bojovat nejen s plísní, ale vyřeší nám i nedostatek prostoru v koupelně.

Vytvořte si dodatečný odkládací prostor

Jako ideální pomocník se jeví klasická sprchová tyč. Ta se obvykle vyrábí ve velikosti od 60 do 115 cm. Můžete si vybrat tyč s posuvným držákem nebo bez něj. Na trhu existuje velké množství značek, které nabízejí tyče různé kvality a dalších koupelnových doplňků. Při výběru si tedy důkladně prostudujte recenze a vybírejte pečlivě. Sprchová tyč vám totiž nebude sloužit k původnímu účelu, ale využijete ji jako potřebný úložný prostor.

iZdroj fotografie: Pexels

Sprchovou tyč jednoduše umístěte na zeď a s pomocí speciálních háčků ve tvaru písmene S na ně zavěste ozdobné a prodyšné síťované pytlíky. Při jejich výběru dbejte na to, aby byly ze správného materiálu a dostatečně větraly. Jedině tak zajistíte, že předměty do nich uložené budou moci po použití důkladně oschnout a nebude zde docházet k tvorbě plísní. Jedná se o jednoduchý domácí trik, který ušetří čas i peníze.

Zdroj: Best Life Online

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články