Vánoční dekorace z šišek vyrobíte snadno a rychle

Co udělat s šiškami, které se válí všude po lese? Mají překvapivé a originální využití. Dají se z nich zhotovit velmi originální dekorace využitelné nejenom na Vánoce.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Kaštany, šišky či barevné podzimní listy jsme jistě sbírali jako děti, abychom z nich mohli vyrábět různá zvířátka nebo jiné dekorace. Možná i dnes, pokud máte děti, občas dostanou za domácí úkol přinést si na výtvarnou výchovu něco z přírodnin. Ale takové tvoření rozhodně nemusí být jen dominantou dětí, naopak si z nich můžete vyrobit krásné dekorace na vánoční stromeček, sváteční stůl či jako ozdobu na dveře.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Obyčejné šišky jako základ originálních dekorací

Co všechno budete potřebovat?

  • Šišky
  • Větvičky jehličnanu
  • Sníh ve spreji
  • Dekorativní barvu ve spreji
  • Tavnou pistoli
  • Provázek či stužku
  • Chlupaté bambulky

Jednoduché, ale efektní

Úplně nejjednodušší, ale krásnou ozdobu si vyrobíme, pokud šišky nastříkáme třpytivým sprejem, tavnou pistolí k horní části přiděláme maličké jehličnaté větvičky a mašličku na pověšení. Šišky můžeme pověsit na vánoční stromeček, budou se krásně lesknout. Pokud šišky nastříkáme či nabarvíme na zeleno, na špičku přilepíme stříbrnou či zlatou hvězdu a širším koncem je „zasadíme“ do malého květináče, budeme mít krásný mini vánoční stromeček jako dekoraci na stůl.

iZdroj fotografie: Pinterest
Jednoduché, ale efektní

Stromeček můžeme vyrobit i větší. Stačí šišky vyskládat do několika větších i menších kruhů a ty naskládat na sebe podle velikosti. Prokládat je můžeme listy cesmíny nebo jehličím a nakonec nastříkat sněhem ve spreji. Samotné kruhy ze šišek nám zase vytvoří krásné hvězdičky. Stačí k nim tavnou pistolí přilepit provázek a zavěsit třeba na dveře.

iZdroj fotografie: Pinterest
Vánoční dekorace z šišek vyrobíte snadno a rychle

Zvířátka nemusí být jen z kaštanů

No a pokud si budeme chtít přeci jen vyrobit i nějaká ta zvířátka, ale nestihli jsme sesbírat kaštany? Není nic jednoduššího, než na šišky tavnou pistolí přilepit bambulky a dozdobit je. Šiška bude tvořit tělo, bambule hlavu. S trochou fantazie nám za chvíli vánoční stromeček budou zdobit sovičky, tučňáci, ovečky nebo třeba veverky. Případná očka, křidélka, zobáčky či ouška vystřihneme z filcu a na nožičky můžeme použít třeba kousky špejlí.

iZdroj fotografie: Pinterest
Zvířátka nemusí být jen z kaštanů
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články